drzewa

i

Autor: Pexels

Z Warszawy

Trwa konkurs na Warszawskie Drzewo Roku 2023. W planach wyjątkowy piknik

2023-10-06 20:59

Już 7 października, podczas pikniku dendrologicznego w Pawilonie Edukacyjnym Kamień poznamy drzewa wytypowane do drugiego etapu w plebiscycie na Warszawskie Drzewo Roku. Organizatorzy podkreślają, że celem wydarzenia jest wybór drzewa na terenie stolicy, które ma najbogatszą historię oraz cechy gatunkowe.

Jedyny tego rodzaju konkurs w Warszawie jest skierowany do wszystkich mieszkańców, dla których drzewo jest czymś więcej niż tylko zwyczajną rośliną. Otwierający etap plebiscytu trwał od 14 sierpnia do 15 września, kiedy przyjmowano pierwsze zgłoszenia.

Warszawskie Drzewo Roku 2023. Do kiedy potrwa głosowanie?

Ze wszystkich zgłoszeń komisja, w skład której wchodzą ogrodnicy i dendrolodzy Zarządu Zieleni Warszawy, wybierze po jednym drzewie z każdej dzielnicy, które tym samym będą reprezentować dzielnicę w drugim etapie – głosowaniu głównym.

Finaliści zostaną ogłoszeni 7 października podczas pikniku dendrologicznego w Pawilonie Edukacyjnym Kamień. Od tego momentu rozpocznie się internetowe głosowanie, w którym użytkownicy wybiorą zwycięską roślinę. Głosowanie potrwa do 10 listopada i odbędzie się za pośrednictwem strony www.zzw.waw.pl/drzeworoku.

Piknik dendrologiczny. Jaki jest program wydarzenia?

W ramach obchodów Światowego Dnia Drzewa 7 października odbędzie się piknik dendrologiczny na terenie Pawilonu Edukacyjnego Kamień. Poniżej przedstawiamy harmonogram tego wydarzenia:

  • 12:00 - początek pikniku, odsłonięcie tablic finalistów plebiscytu "Warszawskie Drzewo Roku 2023";
  • 12:15-14:30 - warsztat z budowania karmników dla ptaków;
  • 12.30-13.30 - pokaz diagnostyki sensorycznej i wspinaczki drzewnej;
  • 14:00-15:30 - spacer dendrologiczny po łąkach golędzinowskich;
  • 12:00-16:00 - stoisko dendrologów: wystawa eksponatów, pokaz sprzętu diagnostycznego, warsztaty z malowania na krążkach drewnianych, stoisko edukacyjne, gra terenowa oraz warsztaty plecionkarskie;
  • 16:00 - zakończenie pikniku, swobodne biesiadowanie.

Zobacz poniżej zdjęcia dyniowego ogrodu w Warszawie:

Zakaz palenia węglem w Warszawie. Ratusz zapowiada kary.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE