Planeta Robotów: Darmowe warsztaty z robotyki i programowania dla dzieci [LEKCJE ONLINE]

2020-04-21 16:21 STAN
Darmowy kurs programowania dla dzieci
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

Pandemia koronawirusa to trudny czas dla dzieci, które mają utrudniony kontakt z rówieśnikami, ale także dla rodziców, którzy muszą zapewnić swoim pociechom dodatkowe atrakcje. Z pomocą przychodzi Planeta Robotów, która udostępniła darmowe kursy online dla najmłodszych. Jak z nich skorzystać? Dowiesz się czytając ESKA Warszawa.

Planeta Robotów

Planeta Robotów na co dzień prowadzi zajęcia z robotyki i programowania dla dzieci. W związku z pandemią koronawirusa zamiast tradycyjnych zajęć odbywają się tam darmowe warsztaty online! Program zajęć jest dedykowany najmłodszym - nauczyciele uczą zagadnień szkolnych w platformie „Minecraft: Education Edition”, który symuluje rozgrywki, jak w oryginalnej grze.  Lekcje są udostępniane na YouTube oraz w formie plików PDF.

- Nie wszystkich rodziców stać na to, aby szczególnie w tym trudnym ekonomicznie okresie, zapewnić dzieciom płatne pomoce naukowe, dlatego chcielibyśmy, aby jak najwięcej osób mogło zdobywać wiedzę dzięki naszym darmowym zajęciom - tłumaczą przedstawiciele Planety Robotów.

Dostępny jest także kurs LEGO robotyki w formie online. Zajęcia podobnie jak te, o których pisaliśmy wyżej składają się z filmików instruktażowych, w których omawiane są zagadnienia, a także plików PDF, gdzie znajdują się materiały pomocnicze.

Dyżury specjalistów

Dodatkowo raz w tygodniu organizowany jest dyżur instruktora, podczas którego będzie można porozmawiać z prowadzącym zajęcia
i zadać mu pytania dotyczące zajęć.

Minecraft on-line

Minecraft: Eduction Edition to wersja edukacyjna jednej z najbardziej popularnych gier na świecie. Platforma umożliwia naukę matematyki, przyrody oraz innych przedmiotów szkolnych w sposób bardziej przystępny dla dzieci. Każda sesja edukacyjna jest zaprojektowana jak rozgrywka w oryginalnej grze. Dzięki temu najmłodsi nawet nie zauważają, kiedy nauka wchodzi im do głów.

LEGO Robotyka online

To zajęcia dla posiadaczy zestawu LEGO Mindstorms EV3. Podczas warsztatów można nauczyć się budować różnorodne robotyczne konstrukcje z elementów, które znajdują się w zestawie. Dzięki tajnikom programowania można się dowiedzieć również w jaki sposób możemy nadać naszym maszynom życie.

We wrocławskim zoo urodziły się muflony śródziemnomorskie