Plac zabaw dla dorosłych! "Korzystają z niego głównie dzieci i psy"

2020-01-15 19:58 Alina Makarczuk
Plac zabaw dla dorosłych
Autor: Alina Makarczuk Plac zabaw dla dorosłych

Huśtawki, hamaki, stoły do ping-ponga i ławki. Ten projekt w parku Sieleckim powstał w ramach ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Nie wszyscy jednak są zadowoleni z efektu.

W Parku Sieleckim na Mokotowie powstało nietypowe miejsce do rekreacji, nazwane placem zabaw dla dorosłych. To zwycięski projekt budżetu obywatelskiego, który wygrał w głosowaniu i został zrealizowany przez miasto. Plac zabaw dla dorosłych jest miejscem do spotkań, integracji z sąsiadami i z założenia ma wyzwalać ich radość i kreatywność. Miasto wydało na tę inwestycję blisko 100 tysięcy złotych. Efekt nie wszystkim jednak przypadł do gustu. Część mieszkańców Mokotowa uważa, że tę przestrzeń można było zaaranżować inaczej, co przyniosłoby lepszy rezultat. Na placu zabaw dla dorosłych w tej chwili jest więcej dzieci i psów niż dorosłych - słyszymy.

-  Nie widzę tutaj szczególnie dużo osób. To jest absurd, te stoliki do ping-ponga. Kto tu będzie przychodził grać? To nie zachęca do korzystania bezpośrednio, bo te rzeczy są porozrzucane chaotycznie. Myślę, że można było coś ładniejszego tutaj zrobić. Jakąś trawę i drzewa posadzić - mówią niektórzy mieszkańcy.

Miasto jest z projektu dumne i się z niego nie wycofuje. Ratusz podkreśla, że zgłosili i zagłosowali na niego sami mieszkańcy.

- To właśnie mieszkańcy zagłosowali na ten projekt. Chcieli, aby powstało miejsce do rekreacji w postaci placu dla dorosłych - tłumaczy Dominika Wiśniewska ze stołecznego ratusza.

Na placu zabaw dla dorosłych obowiązuje specjalny regulamin. Spożywanie alkoholu i palenie ognisk jest zakazane.