Plac Pięciu Rogów: mieszkańcy wciąż bez identyfikatorów! Każdorazowo muszą się tłumaczyć straży miejskiej

2022-07-07 8:21
Plac Pięciu Rogów
Autor: um.warszawa.pl Plac Pięciu Rogów

Na przebudowany plac Pięciu Rogów wjechać mogą tylko kierowcy z identyfikatorem NC. Niestety ubiegający się o niego mieszkańcy jeszcze go nie dostali, choć plac został szumnie otwarty we wtorek. Więcej na ten temat w artykule.

Plac otwarty, a identyfikatorów wciąż nie ma

We wtorek uroczyście otwarto przebudowany plac Pięciu Rogów. Miejsce stało się przestrzenią niedostępną dla samochodów, mogą tędy jeździć jedynie autobusy komunikacji miejskiej. Wyjątkiem są auta ze specjalnymi identyfikatorami NC, które wydaje Zarząd Transportu Miejskiego. Niestety, nikt ich jeszcze nie dostał. "Jesteśmy w okresie przejściowym. Dopiero w piątek poinformowaliśmy o tym, że można składać wnioski o przyznanie tego identyfikatora. W ciągu kilku dni osoby, które złożyły poprawnie wypełniony wniosek dostaną identyfikator" - powiedział PAP rzecznik ZDM Jakub Dybalski.

Zachowywał się jak szaleniec, a na jego ciele pojawiały się ropiejące rany. Historia z Koprem

Mandatów nie będzie

Rzecznik uspokaja również, że nikt z mieszkańców, którzy zawnioskowali o identyfikator mandatu na pewno nie dostanie. "Kamery zamontowane przy wjeździe skanują tablice rejestracyjne wjeżdżających na plac samochodów. Wyłapią tych, którzy nie są do tego upoważnieni" - podkreślił Dybalski. Na razie mieszkańcy muszą się przyzwyczaić do tłumaczenia się każdorazowo patrolowi Straży Miejskiej, który stoi przy wjeździe od strony Kruczej. Jest tam znak informujący o zakazie wjazdu bez identyfikatora NC. Strażnicy, zatrzymują wszystkie auta, które go nie mają, w tym uprawnionych do wjazdu mieszkańców.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE