Betonowe bariery zablokują nocne wyścigi przy Stadionie Narodowym... nawet za rok

2021-01-27 14:53
Nielegalne wyścigi samochodowe w Warszawie - ilustracja
Autor: Damian Wilczyński Zdjęcie ilustracyjne. Archiwum serwisu ESKA.pl

Nocne zloty fanów motoryzacji spędzają sen mieszkańcom Kamionka. Radny Nowoczesnej Marek Szolc pytał ratusz o możliwość zablokowania wjazdu na błonia PGE Narodowego. Dzielnica planuje postawić tam betonowe bariery, a fani motoryzacji przekonują, że to ostatnie miejsce w stolicy, gdzie mogą się jeszcze spotykać.

ESKA XD #013

Na parkingu przy Dworcu Stadion staną betonowe bariery

Rzecznik dzielnicy Andrzej Opala mówi, że choć rozumie pasję do motoryzacji, to spokój mieszkańców musi stać na pierwszym miejscu. - Planujemy w tym miejscu postawić betonowe bariery, ale na razie w budżecie dzielnicowego ZGN-u nie ma na nie pieniędzy - mówi. Z odpowiedzi wiceprezydenta Roberta Soszyńskiego wynika, że te mogą się znaleźć nawet za rok.

Tymczasem mieszkańcy twierdzą, że nocne zloty fanów motoryzacji spędzają im sen z powiek. - Przyjeżdżają wieczorami od 20, nieraz później, od 21.00. Słychać niestety dosyć głośno, nie dają spać. Kilka razy policja była, ale to coś daje tylko na chwilę - mówi jedna z mieszkanek bloku przy Targowej 4. - Pracuję w komunikacji miejskiej, wstaję bardzo wcześnie. Przez te hałasy nie mogę się wyspać - mówi jej sąsiad. - Nie widzimy ich, bo mamy okna z drugiej strony bloku, ale słyszymy doskonale - dodaje inna z mieszkanek.

Czytaj także: WOŚP 2021: MZA oddały na licytację... AUTOBUS! Solaris U18 może stanąć na twoim parkingu

Radny Nowoczesnej Marek Szolc pyta ratusz o możliwość zablokowania wjazdu na błonia PGE Narodowego. - Zwracam się do władz miasta, które administrują częścią błoni Stadionu Narodowego, by w jakiś sposób lepiej odizolowały ten teren. By uniemożliwiły wjazd osobom, które chcą tam odbywać nielegalne wyścigi - mówi.

Tymczasem jeden z uczestników tzw. spotów w rozmowie z naszym reporterem zwraca uwagę, że fani czterech kółek stracili miejsce spotkań na torze na Żeraniu - odkąd miasto sprzedało działkę deweloperowi. Jego zdaniem zamknięcie terenu przeniesie zloty w inne miejsca Warszawy. - Jeżeli ludzie będą narzekać, że jest za głośno i ten teren będzie totalnie ogrodzony, to nie sprawi, że ludzie przestaną się spotykać i jeździć. Po prostu przeniosą się w inne miejsce - mówi.

Najbliższe tory znajdują się w Sokołowie i Modlinie. Ratusz nie przygotował jeszcze odpowiedzi na pismo radnego.​

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE