PILNE! Wypadek polskiego autobusu w Chorwacji. Są ofiary śmiertelne i ranni [AKTUALIZACJA]

2022-08-06 11:01
Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji
Autor: DAMIR SENCAR/AFP/East News Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Chorwacji potwierdziło informację o wypadku autobusu na autostradzie A4 w kierunku Zagrzebia. Zginęło 12 osób. Wiele innych odniosło rany. Autobus miał polskie tablice rejestracyjne.

AKTUALIZACJA: zabici i ranni w wypadku polskiego autobusu w Chorwacji

Jak podaje polsatnews.pl, w szpitalu miała umrzeć 12. ofiara. Czekamy na oficjalne potwierdzenie wiadomości. W wypadku polskiego autobusu do którego doszło w sobotę nad ranem w północnej Chorwacji rannych zostało kilkadziesiąt osób, kilka osób zginęło - przekazała agencja AFP, powołująca się na chorwacką policję. Dodano, że ofiary to obcokrajowcy. Agencja HINA informuje o 11 ofiarach śmiertelnych. "Poważny wypadek drogowy miał miejsce około godziny 5.40. Autobus zjechał z drogi i wpadł do rowu przy autostradzie. Kilka osób zginęło, kilkudziesięciu pasażerów jest rannych" - powiedział AFP rzecznik chorwackiej policji Marko Muric. Nie podał konkretnej liczby rannych. "To obcokrajowcy" - dodał Muric mówią o ofiarach zdarzenia.

Ofiary to uczestnicy pielgrzymki

"Dziś rano w tragicznym wypadku polskiego autokaru w Varazdin w Chorwacji zginęło 11 osób, a 34 są ranne i hospitalizowane. To pielgrzymi, którzy zmierzali do Medjugorie. Chcę przekazać moje najgłębsze wyrazy współczucia dla rodzin ofiar" - napisał szef polskiego rządu na Twitterze.

Polskie służby konsularne jadą na miejsce wypadku

Jak powiedział PAP rzecznik MSZ, polski resort dyplomacji czeka na "głębsze potwierdzenia". "Mamy na razie informacje ze strony chorwackiej o 11 ofiarach śmiertelnych, o osobach rannych. Wiemy, że ten wypadek zdarzył się w rejonie Varazdinu w Chorwacji" - powiedział Jasina. Poinformował, że na miejsce wypadku jadą w tej chwili przedstawiciele polskich służb konsularnych, udaje się tam także chorwacki minister spraw wewnętrznych. Jak powiedział agencji AFP rzecznik chorwackiej policji Marko Muric, wypadek miał miejsce około godziny 5.40. "Autobus zjechał z drogi i wpadł do rowu przy autostradzie. Kilka osób zginęło, kilkudziesięciu pasażerów jest rannych" - przekazał Muric.

Zbierają na polskie drony dla Ukrainy

Gdzie doszło do wypadku polskiego autobusu?

Do wypadku doszło na autostradzie A4, w położonym na północ od Zagrzebia regionie varażdińskim, między miejscowościami Jarek Bisaszki i Podvorec. Autobus jechał w kierunku Zagrzebia - przekazała HINA.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE