PILNE! 80 budynków bez ogrzewania na Mokotowie! Kiedy naprawią usterkę?

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne PILNE! 80 budynków bez ogrzewania na Mokotowie! Kiedy naprawią usterkę?

PILNE! 80 budynków bez ogrzewania na Mokotowie! Kiedy naprawią usterkę?

2021-12-15 18:10

80 budynków na Mokotowie bez ogrzewania! W związku z wykryciem nieprawidłowości w funkcjonowaniu sieci w rejonie ulic Puławskiej i Tanecznej, która skutkowałaby awarią w najbliższym czasie, Veolia podjęła decyzję, żeby w kontrolowanych warunkach naprawić usterkę. Kiedy

Wylali asfalt, potem go zerwali i znów wylali. Remont w Ząbkach jak u Barei

Informację o wykryciu usterki w funkcjonowaniu sieci w rejonie ulic Puławskiej i Tanecznej przekazała rzeczniczka Veolii Aleksandra Żurada. "Nieprawidłowości w funkcjonowaniu sieci są na bieżąco monitorowane, co umożliwia interwencję wyprzedzającą ryzyko wystąpienia poważnej awarii. W rejonie ul. Puławskiej 257 oraz Tanecznej 73 wskazano niestandardową pracę sieci, co zostało potwierdzone przez wysłaną na miejsce brygadę terenową" - przekazała rzeczniczka Veolii.

Czytaj także: Szczepionkowy boom w Warszawie! Rodzice masowo zapisują dzieci na szczepienia

"Biorąc pod uwagę wysokie ryzyko rozległej awarii, która mogłaby nastąpić w okresie nadchodzących Świąt i korzystając ze sprzyjających prognoz meteorologicznych, spółka podjęła decyzję o wyłączeniu 15 grudnia br. o godz. 23.00 dostaw ciepła do pobliskich budynków w celu usunięcia nieprawidłowości" - podkreśliła.

Zaznaczyła, że naprawa usterki została zaplanowana i "wszystkie prace ziemne, niezbędne do tego, aby móc dostać się do instalacji, zostały wykonane wcześniej bez konieczności wstrzymywania dostaw ciepła".

- Ciepło zostanie wyłączone dzisiaj w nocy, czyli po przygotowaniu terenu do prac. Wtedy też rozpocznie się odwodnienie ciepłociągu i prace, mające na celu przywrócenie właściwej pracy sieci. Po usunięciu nieprawidłowości rurociąg będzie ponownie napełniany wodą 16 grudnia br. w nocy. Mieszkańcy ponad 50 budynków w rejonie adresu Puławska 257 powinni już odczuć ciepło w mieszkaniach rano w piątek 17 grudnia br. a pozostałe 20 budynków w rejonie ul. Tanecznej 73 będzie miało ciepło około południa tego samego dnia - podała.

Czytaj także: Pani Julia szuka mężczyzny, który uratował jej życie. “Był pożar, wezwał straż”

Zaznaczyła też, że Veolia poinformowała wszystkich administratorów budynków o awarii i planowanym terminie usunięcia.

"Pracownicy Veolii będą pracowali nieprzerwanie, aby jak najszybciej usunąć skutki awarii i w możliwie najkrótszym czasie przywrócić ciepło do budynków" - zapewniła.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Jak dobrze znasz świąteczne hity? Prawdziwy fan musi zdobyć 15/15!

Pytanie 1 z 15
Dokończ utwór: Cały świat się nagle zmienia
Szpital tymczasowy przeżywa oblężenie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE