Piknik wojskowy na Stadionie Narodowym. Pokazy sprzętu i uzbrojenia Wojska Polskiego

2022-08-14 16:29

W niedzielę na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się piknik wojskowy. Zaprezentowano nowoczesny sprzęt wojskowy. Chętni mogli zwiedzić odtworzoną bazę Polskiego Kontyngentu Wojskowego, a także porozmawiać z żołnierzami. Podobne wydarzenia, w ramach obchodów święta Wojska Polskiego, zorganizowano w innych miastach.

W czasie pikniku można było zobaczyć sprzęt i uzbrojenie Wojska Polskiego - m.in. Kołowy Transporter Opancerzony Rosomak, Rak, Leopard, Poprad, Langusta, a także zwiedzić odtworzoną bazę Polskiego Kontyngentu Wojskowego i spotkać się z żołnierzami.

Piknik wojskowy w Warszawie

Na scenie plenerowej wystąpiły orkiestry wojskowe i Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Dla dzieci przygotowano strefy zabaw.

Ochotnicy mogli zgłosić się do punkt rekrutacyjnego i poznać nowy rodzaj służby - Dobrowolną Zasadniczą Służbę Wojskową. Wszyscy uczestnicy wydarzenia mieli okazję spróbować słynnej żołnierskiej grochówki.

Wydarzenie zorganizowało MON, wstęp był darmowy. Podobne pikniki odbyły się także w innych miastach.

Rocznica Powstania Warszawskiego. Wielkie świętowanie na pl. Piłsudskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE