Alkomat

i

Autor: mat. policji Zdjęcie poglądowe

Wydarzenia

Pijany ojciec potrącił córkę. Miał ponad trzy promile alkoholu

2023-06-07 13:04

Mieszkańcowi powiatu wyszkowskiego grozi do dwóch lat więzienia za potrącenie motorowerem własnej córki i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Kierujący pojazdem był pod wpływem alkoholu. Na sprawcę czeka również sądowy zakazu kierowania pojazdami oraz surowa kara finansowa. Sprawą zajmie się sąd karny i rodzinny.

Kilka dni temu dyżurny wyszkowskiej policji otrzymał zgłoszenie od kobiety, która relacjonowała, że na drodze gruntowej w jednej z wsi gminy Brańszczyk doszło do potrącenia dziecka przez kierowcę skutera. Sprawca miał po chwili uciec z miejsca zdarzenia. W odpowiedzi na to zgłoszenie, na miejsce skierowano policjantów z Długosiodła i Wyszkowa, a także załogę karetki pogotowia, aby udzielić pomocy poszkodowanemu.

Mazowieckie: mężczyzna potrącił córkę, miał trzy promile w wydychanym powietrzu

Po otrzymaniu zgłoszenia, funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania kierowcy. Na podstawie wstępnych ustaleń policjantów, podejrzanym o ten czyn okazał się ojciec potrąconego dziecka. Według relacji matki sytuacja miała miejsce podczas ich spaceru, gdy mąż podjechał do nich na skuterze. W wyniku sprzeczki między małżonkami mężczyzna gwałtownie ruszył jednośladem, uderzając w rower trzymany przez 7-latkę i powodując jej upadek.

Mundurowi szybko namierzyli mężczyznę, który ukrył się za stodołą należącą do sąsiada. Został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi. Po przeprowadzeniu badania alkomatem stwierdzono, że miał w organizmie ponad trzy promile alkoholu. Policjanci natychmiast zatrzymali mu prawo jazdy. Na miejsce przybyła również karetka pogotowia. Na szczęście 7-latka nie odniosła poważnych obrażeń.

Gdy mężczyzna wytrzeźwiał, kryminalni zgromadzili odpowiedni materiał dowodowy, aby postawić sprawcy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Cała dokumentacja trafi do sądu rodzinnego, który będzie brał pod uwagę dobro dziecka w kontekście dalszych decyzji.

Zabójstwo na Nowym Świecie. Policja zatrzymała sprawców!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE