Pierwszy śnieg i pierwsze problemy kierowców. "Dużo błota po śniegu" [ZDJĘCIA]

2020-01-29 14:30
Pierwszy śnieg w 2020 roku w Warszawie
Autor: czytelnik Pierwszy śnieg w 2020 roku w Warszawie

Dużo śniegu - i dużo błota po śniegu. Stołeczni kierowcy narzekają na trudne warunki do jazdy. Od rana w stolicy pada śnieg, ale ze względu na stosunkowo wysoką temperaturę płatki śniegu rozpuszczają się, a na ulicy robi się plucha.

Początkowo śnieg topił się tak szybko, że trudno było dostrzec go na chodniku. Z godziny na godzinę śniegu jednak przybywa, a w niektórych miejscach widać odśnieżarki. Na drogach robi się nieprzyjemnie. Nasi czytelnicy informują, że warunki do jazdy są nie najlepsze.

- Strasznie się jeździ po tym śniegu w Warszawie. Błoto pośniegowe - bardzo nieprzyjemne. Kierowcy jadą powoli. Oczywiście Ci, którzy odważyli się jechać, bo wielkiego ruchu o tej porze nie ma. Może być ślisko, bo zostało dużo błota po śniegu - informuje nasz czytelnik.

Odśnieżanie

Na miasto ruszyło 170 posypywarek. Od godz. 12:55 zabezpieczają jezdnie przed śliskością zimową. Działania służb oczyszczania miasta obejmują 1500 km stołecznych ulic – czyli te, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej. Pozostałe oczyszczane są m.in. na zlecenie urzędów dzielnic. W zależności od potrzeb przeprowadzone zostaną kolejne działania mające na celu zabezpieczenie jezdni przed śliskością.

W centrum stolicy chodniki są na bieżąco odśnieżane, ale nie wszędzie o to zadbano.

- Na Woli nic nie jest odśnieżone. Nawet aleja Solidarności przy Feminie - informuje nasza czytelniczka.

O tym, jaka pogoda czeka nas w najbliższym czasie przeczytacie >>TUTAJ<<.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE