Tomasz Knapik

i

Autor: MIREK NOWORYTA/SUPER EXPRESS

Pierwsza rocznica śmierci Tomasza Knapika. W jednym punkcie stolicy zawisły specjalne plakaty

2022-09-06 16:46

Tomasz Knapik zmarł 6 września 2021 roku. Aby uczcić pamięć legendarnego lektora i pierwszą rocznicę jego śmierci, na niektórych przystankach komunikacji miejskiej w Warszawie rozwieszono specjalne, przypominające o nim plakaty.

Znany lektor był też wykładowcą na Politechnice Warszawskiej, stąd nieprzypadkowy wybór miejsca. Plakaty będą wywieszone przez miesiąc na przystankach tramwajów linii 4, 15, 35, 36 i 78 przy pl. Politechniki.

Tomasz Knapik - głos stołecznej komunikacji miejskiej

Zapowiedzi przystanków nagrane przez Tomasza Knapika nadal emitowane są w pojazdach komunikacji miejskiej. Jednak nowych linii i nowych przystanków przybywa. Nowe zapowiedzi nagrywa obecnie syn Tomasza – Maciej Knapik.

Czytaj również: Gratka dla fanów Knapika. Niesamowite komunikaty pojawią się w autobusach i tramwajach

"Na początek nagranych zostało 40 komunikatów. Głosy Knapika seniora i juniora w nowych zapowiedziach przystankowych zostały połączone w jedno. Do frazy 'następny przystanek' wypowiadanej przez pana Tomasza dołączona jest nazwa konkretnego przystanku dodana przez pana Macieja" - wyjaśnił ratusz.

Zapowiedzi głosowe w stołecznych pojazdach zaczęły być nagrywane w 2008 roku, gdy do Warszawy przyjechała pierwsza partia autobusów z wpisanym w specyfikacji systemem zapowiedzi głosowych. Na początek trzeba było nagrać kilka tysięcy fraz. Umowa obejmowała też aktualizacje, czasami trzeba było dogrywać komunikaty specjalne.

Pogrzeb Tomasza Knapika

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje Wiktor Zatwarski. ZASP przekazał informacje o pogrzebie artysty
  2. Kościół w tarapatach? Do seminarium diecezji warszawsko-praskiej przyjęto 4 kandydatów
  3. Zabójstwo na Woli. 38-latek przyznał się do winy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE