Pierwsza gwiazdka 2020 - o której siadamy do wigilijnego stołu w Warszawie?

i

Autor: Canva.com Pierwsza gwiazdka 2020 - o której siadamy do wigilijnego stołu w Warszawie?

Pierwsza gwiazdka 2020: o której siadamy do wigilijnego stołu w Warszawie?

2020-12-24 9:18

Pierwsza gwiazdka 2020: o której siadamy do wigilijnego stołu w Warszawie? Wigilia 2020 będzie w tym roku wyjątkowa. Wielu z nas zostanie w domu, by nie narażać naszych bliskich na niebezpieczeństwo. Inni spotkają się z rodzinami pierwszy raz od wielu miesięcy! Jakbyśmy jej nie planowali, czekaliśmy na nią z utęsknieniem. O której będziemy mogli zacząć świętowanie?

Pierwsza gwiazdka 2020: o której siadamy do wigilijnego stołu w Warszawie? Zgodnie z tradycją, warszawiacy usiądą przy stołach dopiero, gdy na niebie pojawi się pierwsza gwiazdka tego wieczoru. Wypatrywać mają jej zazwyczaj dzieci. To nie tylko świetna zabawa dla najmłodszych, lecz również dobry moment dla rodziców, by niepostrzeżenie pod choinkę podrzucić prezenty. Pierwsza gwiazdka ma symbolizować Gwiazdę Betlejemską, która prowadziła do szopki trzech Króli.

Pierwsza gwiazdka 2020: o której siadamy do wigilijnego stołu?

Słońce zajdzie 14 grudnia już koło godziny 15.30. Oznacza to, że przy stole wigilijnym z bliskimi zebrać możemy się już koło godziny 16. To właśnie wtedy na niebie powinna rozbłysnąć pierwsza gwiazdka.

Internetowe Konto Pacjenta - Twój osobisty asystent w sprawach zdrowia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE