Pierwsza edycja budżetu obywatelskiego Mazowsza to sukces. "Wpłynęło aż 231 wniosków"

2020-07-31 15:33 Alina Makarczuk
Pierwsza edycja budżetu obywatelskiego Mazowsza
Autor: Alina Makarczuk Pierwsza edycja budżetu obywatelskiego Mazowsza

Ścieżki dla rowerów, chodniki i place zabaw! To tylko część pomysłów, które wpłynęły do pierwszej edycji budżetu obywatelskiego Mazowsza. Dla mieszkańców regionu to nowość, ale mimo to zdążyli już złożyć aż 231 wniosków. 12 z nich wpłynęło z Warszawy. Dowiesz się więcej czytając ESKA.Warszawa.

To pierwszy rok, kiedy mieszkańcy z całego regionu mogą zgłaszać swoje pomysły w ramach budżetu obywatelskiego Mazowsza. Złożyli aż 231 wniosków, z czego 12 wpłynęło z Warszawy. - Tak duża aktywność pokazuje, że to oni sami najlepiej wiedzą, czego potrzebują. Teraz czas na analizę i wybranie tych najlepszych pomysłów – podkreśla marszałek Adam Struzik. Pomysłów jest dużo. Wśród nich m.in.:

  • ścieżki dla rowerów,
  • warsztaty dla dzieci,
  • nowe chodniki,
  • place zabaw.

- Władze Mazowsza sfinansują projekty, które wygrają. Ale najpierw ocenią te pomysły. Potem ruszy głosowanie i to właśnie od mieszkańców zależy, które projekty zostaną później zrealizowane - mówi Marta Milewska, rzecznik mazowieckiego urzędu marszałkowskiego.

Głosować będzie można od 26 października do 16 listopada br. Każdy mieszkaniec Mazowsza będzie mógł oddać dwa głosy – jeden na projekt z puli ogólnowojewódzkiej i jeden z podregionalnej.

Lotnisko w Katowicach rozbudowuje się