chemia

i

Autor: Unsplash

Quiz

Pierwiastki chemiczne w łatwym quizie. Czy rozpoznajesz te symbole?

2023-11-14 14:28

Lekcje chemii często nie kojarzą się uczniom zbyt dobrze. Dla wielu są bowiem naprawdę trudne, a zdobycie dobrej oceny wiąże się z długimi godzinami intensywnej nauki. Sprawdźcie, ile udało wam się do dziś zapamiętać z tych szkolnych zajęć.

Pierwiastki chemiczne i ich symbole - quiz

Każdy z polskich uczniów musi na pewnym etapie edukacji rozpocząć lekcje chemii. Zazwyczaj na ich początku młodzi poznają poszczególne pierwiastki oraz ich symbole, które teoretycznie powinno się zapamiętać na całe życie.

Z czasem zdobyte informacje mogą jednak zaginąć w pamięci, a wiedza znacznie się uszczuplić. Skuteczną pomocą w szybkim przypomnieniu sobie najważniejszych wiadomości może się więc okazać poniższy quiz.

Jeśli nigdy nie mieliście problemów z nauką chemii, rozwiążecie go szybko i bezbłędnie. Dla pozostałych będzie to doskonała okazja na odświeżenie swojej szkolnej wiedzy. Zapraszamy!

Pierwiastki chemiczne. Quiz z symboli

Pytanie 1 z 10
Symbol H oznacza...

Dyniowy ogród w Warszawie - zobacz zdjęcia:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE