Perseidy 2020: kiedy oglądać spadające gwiazdy w sierpniu? [DESZCZ METEORYTÓW]

2020-08-13 8:59
Perseidy 2020: kiedy oglądać spadające gwiazdy w sierpniu? [DESZCZ METEORYTÓW]
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Perseidy 2020: kiedy oglądać spadające gwiazdy w sierpniu? Lipiec był wspaniałym miesiącem pod dla miłośników obserwowania zjawisk astronomicznych. Na początku miesiąca można było obserwować burzową pełnię oraz półcieniowe zaćmienie księżyca. W sierpniu czeka nas jeszcze więcej niezwykłych momentów, a to za sprawą Perseidów! Kiedy oglądać spadające gwiazdy?

Perseidy 2020: kiedy oglądać spadające gwiazdy w sierpniu? Noc spadających gwiazd zawsze jest niezwykła. Zazwyczaj to świetny pretekst, by udać się na randkę lub spotkanie z przyjaciółmi. Wspólne oglądanie widowiska, to doskonały pretekst do rozmowy o naszej przyszłości czy marzeniach. Perseidy to rój meteorów, który zobaczymy każdego roku między 17 lipca a 24 sierpnia. Pierwsze roje zaobserwować było można w 2020 17 lipca. Spadające gwiazdy w sierpniu najlepiej oglądać będzie pomiędzy 12-14 sierpnia. Wtedy też na naszym niebie rozegra się prawdziwie magiczne widowisko. Przeciętną aktywność roju odnotowywano dotąd na poziomie 100 spadków na godzinę. Oznacza to, że niemal niemożliwe jest, by nie zaobserwować swojej chwili na życzenie!

Deszcz meteorytów w sierpniu 2020 - jak oglądać Perseidy?

Mieszkańcy wielkich miast mogą podziwiać gwiazdy ze swoich balkonów. Im wyżej mieszkamy, tym lepiej! Pamiętajmy jednak o zachowaniu bezpieczeństwa i zostańmy tym razem w domu.

Szybowcowe Mistrzostwa Polski MICHAŁKÓW 2020
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE