Róże

i

Autor: Shutterstock Róże

Miasto innowacji

Park różany, plac gier oraz "samotnia". Nowe inwestycje na Wilanowie

2023-03-22 12:41

Wilanów jest miejscem, w którym pojawia się wiele nowości. Dzielnica nie tylko czeka na zakończenie budowy tramwaju, ale również regularnie wita kolejne inwestycje. Tym razem w tej lokalizacji powstaną: park różany, plac gier oraz "samotnia". Te projekty z pewnością ucieszą mieszkańców.

Na Wilanowie dzieje się wiele ciekawych rzeczy. Dzielnica w ostatnim czasie może mówić jednak o pewnych problemach, zwłaszcza drogowych. Budowa linii tramwajowej, który połączy ja z resztą miasta, daje się mieszkańcom we znaki. Nie powstrzymuje to jednak kolejnych innowacji i zmian.

Czytaj także: Budowa tramwaju do Wilanowa nabiera tempa. Prace wchodzą w decydujący etap

Nowe inwestycje na warszawskim Wilanowie

Władze Wilanowa zapowiedziały, że planowana jest budowa parku z elementami małej architektury pomiędzy ulicami Oś Królewska i Sarmacka. 

- To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców. Już wkrótce rozpoczniemy realizację tak oczekiwanej inwestycji związanej z zielenią. Pomiędzy ulicami Oś Królewska i Sarmacka, na powierzchni około 4500 metrów kwadratowych, powstanie teren zielony o charakterze niedużego parku. Łączny koszt inwestycji to blisko cztery miliony złotych - informuje burmistrz Wilanowa Ludwik Rakowski.

Najbardziej wyróżniającym się elementem architektonicznym tej powierzchni ma się stać układ dwóch ścieżek przeplatających się wokół trzech niewielkich zbiorników z wodą. Przy ładnej pogodzie mieszkańcy z pewnością chętnie będą korzystać ze zlokalizowanych tam siedzisk i klimatycznych pomostów. 

Zobacz zdjęcia: X Królewski Festiwal Światła. Wilanów ponownie zachwyci świetlnymi pokazami

Park różany, plac gier i "samotnia"

Według Rady Dzielnicy Wilanów wzdłuż opisywanych ciągów pieszych powstanie siedem wyodrębnionych przestrzeni, o różnym charakterze. Dwa spośród nichzostały zaprojektowane z udziałem młodzieży i są dedykowane specjalnie dla niej. Na Wilanowie jest wiele przestrzeni dla rodziców z dziećmi, ale dla młodych zdecydowanie brakuje odpowiednich obszarów. Ta zmiana jest więc potrzebna.

Pozostałe to plac seniorów z ogrodem różanym, plac „samotnia” i plac gier. Przestrzeń została zaprojektowana uwzględniając potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Projektowana zieleń spełni funkcje ozdobne i osłonowe, zapewniając kameralność przestrzeni. Zakończenie prac planowane jest na jesień tego roku.

Zobacz zdjęcia: Warszawa: tak wygląda budowa tramwaju do Wilanowa 

Wyciągnęli z samochodu 500 tys. złotych! Szok pod Piasecznem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE