Śnieg w stolicy

i

Autor: PAWEL DABROWSKI / SUPER EXPRESS

Paraliż komunikacji miejskiej w Warszawie. Śnieg zatrzymał stolicę

2023-02-03 18:57

Komunikacja miejska w Warszawie ma poważny problem związany z intensywnymi opadami śniegu. W całej stolicy pojawiają się opóźnienia, zmiany w kursowaniu miejskich pojazdów i inne tego typu utrudnienia. Tymczasem na noc prognozowana jest ujemna temperatura, która do wszystkich tych problemów dołoży warszawiakom śliską nawierzchnię.

Warszawa zmaga się z atakiem zimy. Padający gęsty śnieg spowodował utrudnienia w komunikacji miejskiej. Z żywiołem walczy aż 170 pługopiaskarek, ale i tak mogą wystąpić opóźnienia w kursowaniu autobusów i tramwajów. Tymczasem kierowcy muszą mierzyć się z błotem pośniegowym zalegającym na jezdniach. 

Śnieg sparaliżował komunikację miejską w Warszawie

Ze śniegiem walczy Zarząd Oczyszczania Miasta. Na ulice, którymi kursują autobusy, ZOM skierował 170 pługosolarek. Kolejne 300 czeka w gotowości, by w każdej chwili wyruszyć na miasto. Niestety, jak na razie żywioł wygrywa i powoduje opóźnienia, a nawet zmiany tras komunikacji miejskiej.

- W związku z występowaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych (opad śniegu, lokalne oblodzenia) w całej sieci warszawskiego transportu publicznego występują opóźnienia w kursowaniu pojazdów wszystkich trakcji. Możliwe opóźnienia kursów, odwołania oraz skierowanie linii na trasy objazdowe - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego. Na trasy objazdowe zostały skierowane autobusy linii 703, 711 i 733 obsługujące podwarszawskie miejscowości. 

Zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej

- W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi i śliską nawierzchnią autobusy linii 711 w obu kierunkach na odcinku od węzła Nadarzyn do skrzyżowania ulic Sąsiedzka / Mszczonowska w miejscowości Janki zostały skierowane Trasą Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r. (S8) - przekazał ZTM.

Czytaj także: Gdzie w Warszawie są największe utrudnienia? Korki, wypadki i setki posypywarek na ulicach

Z kolei w rejonie ul. Przemysłowa / Al. Katowicka w miejscowości Urzut i Żabieniec występują opóźnienia w kursowaniu linii 733. Możliwe są odwołania kursów oraz skierowanie linii na trasy objazdowe. W miejscowości Wolica linia 703 została skierowana na trasę objazdową w kierunku krańca Kosów: … – Mszczonowska / Al. Krakowska – Al. Krakowska – Braci Leśnej do swojej trasy.

Utrudnienia na jezdni

Na jezdniach jest mnóstwo błota pośniegowego, choć widać pracujące pojazdy, które z nim walczą. Kierowcy jadą bardzo wolno, co oprócz trudnych warunków atmosferycznych, spowodowane jest słabą widocznością, którą potęguje padający śnieg. Na szczęście dodatnia temperatura, która jeszcze teraz się utrzymuje, powoduje, że śnieg szybko się roztapia.

Pocieszający jest też fakt, że policja na razie nie odnotowała większych kolizji. Podkom. Małgorzata Wersocka ze stołecznej policji zaapelowała do kierowców o ostrożną jazdę.

Jak ostrzega Emilia Szewczak z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - opady śniegu potrwają do późnych godzin nocnych, a na drogach i chodnikach możliwe są oblodzenia.

Czytaj także: Jak radzić sobie z gołoledzią? Kilka porad, które uratują Waszą podróż

Chłopiec wbiegł zza autobusu prosto pod samochód. Dramatyczne nagranie z Piaseczna
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE