Parada Równości 2022 w Warszawie - DATA i TRASA wydarzenia

2022-06-25 14:08
Parada Równości
Autor: Greenpeace Polska flickr.com Parada Równości

Ulicami Warszawy kolejny raz przejdzie Parada Równości! W tym roku dołączą uczestnicy i uczestniczki z Kijowa. Organizatorzy ujawnili już datę tegorocznego wydarzenia. W naszym artykule znajdziecie aktualne informacje na temat trasy i dowiecie się, na kiedy zaplanowano wielki marsz środowisk LGBT+ w stolicy.

Parada Równości 2022 - data wydarzenia w Warszawie jest już znana! Ulicami miasta znów przejdą środowiska LGBT+ i wszyscy, który pragną żyć w Polsce tolerancyjnej i otwartej dla wszystkich orientacji seksualnych. W tym roku wydarzenie tworzone jest wspólnie ze społecznością LGBT+ z Kijowa, a wszystko odbędzie się jako Warsaw & Kyiv Pride marching for peace. Pierwsza warszawska Parada Równości zorganizowana została w 2005 roku. Z roku na rok przybywa uczestników i uczestniczek, a barwne przemarsze odbywają się w przyjaznej atmosferze. Tysięcy ludzi i radosnych chwil możemy się spodziewać również podczas Parady Równości 2022. Kiedy się odbędzie? Co wiadomo o trasie warszawskiej parady? Informacje na ten temat zamieszczamy w dalszej części artykułu.

Dziki sieją grozę w Wawrze

Parada Równości 2022 - DATA

Kiedy odbędzie się warszawska Parada Równości 2022? Wydarzenie tradycyjnie organizowane jest latem. Tak będzie i tym razem. Datę wyznaczono na 25. czerwca.

Parada Równości 2022 - TRASA

Organizatorzy opublikowali już informacje dotyczące tego, którędy wiedzie trasa Parady Równości 2022. Uczestnicy przejdą ulicą Marszałkowską, przez plac Konstytucji i ulicę Waryńskiego. Następnie dojdą do Metra Politechnika, skręcą w aleję Armii Ludowej, a później w aleję Niepodległości. Dalej, kierując się w stronę ulicy Świętokrzyskiej, wrócą na plac Defilad. Poniżej zamieszczamy mapę trasy. Wiadomości nt. Parady można śledzić na stronie wydarzenia na Facebooku.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE