Parada Równości 2022 Warszawa

i

Autor: PAP/Tomasz Gzell Parada Równości 2022 Warszawa

Parada Równości 2022 w Warszawie - zdjęcia z marszu LGBT+ ulicami stolicy

2022-06-25 16:47

W sobotę, 25 czerwca na ulice Warszawy wyszła Parada Równości 2022. Tegoroczne wydarzenie przygotowano wraz z organizatorami Kyiv Pride. Zobaczcie zdjęcia z barwnego marszu społeczności LGBT+ w stolicy.

Parada Równości 2022: Warsaw & Kyiv Pride marching for peace - pod taką nazwą w stolicy odbył się tegoroczny marsz społeczności LGBT+. W tym roku do przygotowania wydarzenia zaproszono osoby organizujące parady równości w Kijowie. Ulicami miasta przeszły nie tylko środowiska LGBT+, ale też wszyscy, który pragną żyć w Polsce tolerancyjnej i otwartej dla różnych orientacji seksualnych. Parada Równości 2022 w Warszawie odbyła się w pokojowej i radosnej atmosferze. Obeszło się bez większych incydentów, a bezpieczeństwo uczestnikom i uczestniczkom zapewniła policja. W paradzie brali też udział politycy. Między innymi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wraz ze swoją zastępczynią, Aldoną Machnowską-Górą oraz lider Lewicy Razem, Adrian Zandberg. Tak jak każdego roku, warszawska Parada Równości była wydarzeniem niezwykle barwnym. Świadczą o tym zdjęcia reporterów. Znajdziecie poniższej galerii.

Niezły cyrk - Anka Dzilińska | Tak trzeba żyć #9
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE