Leki przeciwbólowe przyczyną rozwoju koronawirusa? W internecie krąży niepokojąca wiadomość

2020-03-18 6:35 A.D.
Leki
Autor: Canva.com

Ten news obiegł w internet w rekordowym czasie! Leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe są powodem rozwoju koronawirusa na świecie? Dlaczego tak boimy się je przejmować w tym trudnym czasie? Sprawdźcie, czy to fake news na ESKA.pl Warszawa!

Najnowsze informacje z Uniwersytetu Wiedeńskiego, Departament Badań, 14.03.2020r .: Proszę powiedzieć wszystkim ludziom, którzy mają objawy lub obawiają się korony, gdy dostaną bólu głowy, silnego bólu głowy, infekcji gardła, kaszlu lub gorąca Nie należy przyjmować Ibuprofenu, ponieważ odkryto, że zwiększa on szybkość Rozmnażanie koronawirusa covid-19 w organizmie i to jest powód, dla którego ludzie we Włoszech osiągnęli obecny zły stan i szybki rozprzestrzenianie się - najlepiej w tym przypadku paracetamol lub aspiryna - przekaż wiadomość wszystkim, których znasz, aby uchronić ich przed tą chorobą / kryzysem. - ten post przemierzył od soboty internet wzdłuż i wszerz! Czy jest w nim, chociaż ziarnko prawdy?

Informacja ta może być zwykłym fake newsem. Lekarze wciąż badają przyczyny i sposób przebiegu koronawirusa. Gdyby jednak istniało zagrożenie spowodowane używaniem środków przeciwbólowych, to opinia publiczna zostałaby poinformowana przez Ministerstwo Zdrowia i media. Nie należy zatem panikować i wyrzucać leków z domowych apteczek! Takich wiadomości w kolejnych dniach może pojawić się więcej, a my musimy być na to przygotowani i odporni.

Koronawirus. Mucha pokazała wiadomość ze szkoły

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.