Papież Franciszek wspiera małżeństwa homoseksualne. Będzie rewolucja w kościele?

2020-10-21 19:01 STAN PAP
Papież Franciszek akceptuje małżeństwa homoseksualne
Autor: pikist.com/CC Papież Franciszek akceptuje małżeństwa homoseksualne

Kontrowersyjna wypowiedź papieża Franciszka. Przyznał, że wspiera małżeństwa osób homoseksualnych. Głowa kościoła opowiedziała o swoich poglądach w filmie dokumentalnym. Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Pogrzeb księdza proboszcza zmarłego na koronawirusa

Papież Franciszek popiera małżeństwa homoseksualne

Papież Franciszek otwarcie przyznał, że wspiera małżeństwa osób homoseksualnych. O kontrowersyjnej wypowiedzi zrobiło się głośno po międzynarodowym festiwalu filmowym w Rzymie. Papież spotkał się z reżyserem dokumentu.

Czytaj także: Święto Zmarłych podczas pandemii: Czy można odwiedzać groby 1 listopada 2020?

W filmie przedstawiono parę homoseksualistów, którzy wychowują troje małych dzieci. Jeden z mężczyzn opowiada o swojej rozmowie z Franciszkiem, który poradził im, aby zaprowadzili dzieci do parafii niezależnie od opinii innych osób.

Czy homoseksualiści mają prawo do rodziny?

Po jego relacji pojawia się komentarz papieża po hiszpańsku, który mówi o tym, że homoseksualiści „mają prawo do rodziny”. - Nikt nie powinien być wyrzucany i cierpieć z tego powodu - zaznaczył papież Franciszek. - Musimy stworzyć prawo o związkach cywilnych. W ten sposób będą oni mieć legalną ochronę. Opowiedziałem się za tym - stwierdził papież.

W filmie o Franciszku wypowiada się między innymi emerytowany papież Benedykt XVI, dostojnicy Kościoła, jego krewny Jose Ignacio Bergoglio oraz przyjaciel Franciszka - rabin Abraham Skorka. Reżyser filmu, Afineevsky, otrzyma w czwartek w Watykanie nagrodę Kineo.