globus geografia

i

Autor: Pexels

Quiz

Państwa Afryki i ich stolice. Sprawdź swoją wiedzę w szybkim quizie z geografii

2023-11-14 14:29

Choć Polacy coraz częściej wybierają państwa Afryki jako kierunek swych podróży, dla sporej części społeczeństwa kontynent nadal pozostaje naprawdę zagadkowy. Warto więc zrobić szybką powtórkę z geografii. W naszym quizie sprawdzicie, czy potraficie dopasować stolice do afrykańskich krajów.

Państwa Afryki i ich stolice - quiz z geografii

Nauka stolic poszczególnych państw świata jest nieodłączną częścią lekcji geografii. Z czasem wiedza się jednak zaciera, a im dalej leży dany kraj, tym mniejsze szanse, że przez lata zapamiętamy nawet najważniejsze informacje na jego temat.

Jako że z roku na rok podróże do Afryki stają się wśród Polaków coraz popularniejsze, warto przypomnieć sobie podstawowe fakty o tamtejszych państwach. W naszym quizie spróbujecie więc dopasować nazwy stolic do konkretnych krajów - zarówno z arabskiej północy kontynentu, jak i jego wielokulturowej reszty.

Jesteście gotowi? Zapraszamy do udzielenia odpowiedzi na szereg szybkich pytań:

Państwa Afryki i ich stolice. Quiz z geografii

Pytanie 1 z 10
Jakie miasto jest stolicą Maroka?

Maraton Warszawski 2023. Zdjęcia uczestników:

Rosną kontrowersje wokół budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE