Pandemia koronawirusa: Czy Warszawa zostanie zamknięta? Trzaskowski odpowiada

2020-03-15 13:28 STAN
Warszawa zostanie zamknięta?
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

Trwa pandemia koronawirusa. Z godziny na godziny rośnie liczna zarażonych osób. W Polsce potwierdzono dziś pierwszy śmiertelny przypadek zarażenia. Rząd podjął decyzję o zamknięciu szkół i uczelni. Odwołano wszystkie imprezy masowe, a także zamknięto placówki kultury. Do mieszkańców stolicy z różnych źródeł dochodzą informacje o zamknięciu Warszawy. Czy takie rozwiązanie jest możliwe?

Czy granice Warszawy zostaną zamknięte? Czy stolica zostanie podzielona na strefy? Odpowiedzi na te pytania krążą w mediach społecznościowych. Informacje rozeszły się tak szybko, że postanowił się odnieść do nich rząd, a także władze Warszawy.

- Nawiązując do wypowiedzi przedstawicieli rządu - uspokajam, że nie ma żadnych informacji o planowanym zamknięciu Warszawy. Urząd miasta jest w stałym kontakcie z wojewodą - informuje prezydent Warszawy.

Podobne pytania otrzymał dziś minister zdrowia Łukasz Szumowski oraz minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Oboje podkreślali, że nie ma takiej potrzeby. - Apeluję o rozważny przekaz. Nikt nie planuje zamykania miast, nikt nie planuje ograniczenia przemieszczania się. To nie jest wymagane - powiedział Szumowski. - Nie ma takiej decyzji, nie ma takiej potrzeby. Reagujemy adekwatnie do rozwoju sytuacji. Dzisiaj nie ma takiej decyzji, nie ma takiej potrzeby, nie ma w ogóle na ten temat rozmowy - mówiła z kolei Emilewicz.

Łącznie w Polsce od 4 marca, czyli od dnia, gdy poinformowano o pierwszym przypadku w kraju, zdiagnozowano 49 osób zarażonych SARS-CoV-2. W czwartek odnotowano jeden przypadek śmiertelny. To pacjentka, która hospitalizowana była w Poznaniu. Jej stan był ciężki, cierpiała też na inne choroby.

Koronawirus: lista szpitali

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.