Otwarte Klatki zapraszają na Adopcję Roślin! [DATA, MIEJSCE]

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Otwarte Klatki zapraszają na Adopcję Roślin! [DATA, MIEJSCE]

2022-04-07 11:28

W najbliższą niedzielę tj. 10.04.2022 odbędzie się druga edycja Adopcji Roślin organizowana przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki. Wydarzenie odbędzie się w Palomie nad Wisłą (Wybrzeże Kościuszkowskie 22) w godzinach 11:00-15:00. Cały dochód z darowizn zebranych podczas eventu zostanie przekazany na pomoc zwierzętom.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki zajmujące się ochroną zwierząt hodowlanych po raz drugi organizuje Adopcję Roślin. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli wymienić swoje stare roślinki na nowe lub nabyć nowe kwiatki za symboliczną kwotę (w formie darowizny), a przy okazji uzyskać poradę co do pielęgnacji roślin, odkryć nowe gatunki i  zawiązać znajomości z innymi pasjonatami roślin oraz zwierząt. 

Mimo że pogoda na to nie wskazuje mamy już wiosnę, czyli najlepszy czas na przygarnięcie nowych kwiatów. Na adopcję zapraszamy wszystkich miłośników roślin niezależnie od doświadczenia. Jeśli masz w domu kilka roślinek, ale w Twoich warunkach któraś z nich słabo rośnie, więc chcesz wymienić ją na inną; lub jeśli twoja domowa dżungla wymknęła się spod kontroli i z bólem serca musisz oddać kilka okazów, a nawet jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę i szukasz pierwszego kwiatka do mieszkania, to wydarzenie jest dla ciebie. W czasie adopcji możesz oddać, wymienić lub nabyć tyle roślin ile tylko zapragniesz. Dlatego zapraszamy zarówno z rękoma pełnymi kwiatów do oddania lub wymiany jak i z pustymi siatkami przeznaczonymi na nowe okazy – mówi Julia Sienkiewicz z warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Otwarte Klatki, organizatorka eventu.

W czasie adopcji goście będą mogli również zakupić ręcznie malowane, ceramiczne doniczki od Prochowni Żoliborz, oraz piękne makramy od Zdobione Sznurkiem. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a opłaty za kwiaty i inne przedmioty będą przyjmowane tylko w gotówce. Cały dochód zasili kampanie Otwartych Klatek.

Ostatnia edycja Adopcji Roślin cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że wiedzieliśmy, że będziemy musieli powtórzyć to wydarzenie. W końcu miłośnicy roślin i miłośnicy zwierząt mają ze sobą wiele wspólnego. Bardzo się cieszymy, gdy widzimy tak pozytywne reakcje na organizowane przez nas eventy. Daje nam to ogromną siłę do dalszego działania – mówi Julia Sienkiewicz.

Wszystkie informacje co do eventu można znaleźć na Facebookowej stronie wydarzenia.

Pomaganie uchodźcom jest coraz trudniejsze

QUIZ. Jaki kolor ma ten owoc?

Pytanie 1 z 22
Jaki kolor ma dojrzała cytryna?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE