Nieuczciwy klient w rękach policji

i

Autor: pixabay.com / mokotow.policja.gov.pl Nieuczciwy klient w rękach policji

Oszust z drogerii ujęty. Za luksusowe perfumy płacił grosze

2022-08-02 15:13

Pracownik ochrony zatrzymał nieuczciwego klienta drogerii na Mokotowie. Mężczyzna upatrzył sobie flakon luksusowych perfum. Nie zamierzał jednak zapłacić za nie kilkuset złotych. Co zrobił? O tym w artykule.

Coraz częściej celem złodziei i nieuczciwych klientów stają się luksusowe perfumy. Flakonik renomowanej marki może kosztować nawet kilkaset złotych! Przypadek jednego z oszustów opisali niedawno policjanci z mokotowskiej komendy. Mężczyzna został zatrzymany przez pracownika ochrony w momencie, gdy próbował opuścić sklep z męskimi perfumami o wartości niemal 300 zł! Próbował zwieść ochroniarza pokazując mu paragon na zakup perfum. Widniała na nim jednak znacznie niższa cena, zaledwie 2.99 zł. Okazało się, że 48-latek nabił inną cenę przy kasie samoobsługowej. Policjanci wezwani na miejsce zatrzymali mężczyznę i doprowadzili go na komendę przy ul. Malczewskiego. Przedstawiono mu zarzut oszustwa, do którego się przyznał. Za popełnienie przestępstwa grozi mu aż 8 lat więzienia!

Sekundy od tragedii. Chodzili z flagą Polski po dachu budynku przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie

Podmiana ceny to oszustwo!

Policjanci ostrzegają, że każda próba zapłacenia za towar mniej poprzez zmianę ceny (np. naklejając inną metkę) traktowane jest przez polskie prawo jako oszustwo. To poważne przestępstwo niezależnie od wartości towaru.

mokotow.policja.gov.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE