W ramach miejskiego programu „Zefirek” do rozdania jest ponad 2 mln zł na likwidację kopciuchów

i

Autor: Pixabay.com W ramach miejskiego programu „Zefirek” do rozdania jest ponad 2 mln zł na likwidację kopciuchów

Oszuści podszywają się pod miejski program Zlikwiduj Kopciucha. Na co uważać?

2021-02-15 13:09

Dotacje na wymianę "kopciuchów" cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Warszawy i okolic. Niestety, próbują to wykorzystać oszuści.

Oszuści twierdzą, że są pośrednikami i przeprowadzają audyty, które "weryfikują możliwości zmodernizowania kotłowni" w ramach miejskiego programu. Miasto kategorycznie odcina się od takich działań. Zapowiada też podejmowanie kroków prawnych wobec rzekomych pośredników.

Jak program "Zlikwiduj kopciucha" działa w praktyce?

Osoby, które zdecydują się na wymianę "kopciucha" i zechcą wziąć udział w programie nie muszą przechodzić audytu. Do niczego nie jest też potrzebny pośrednik, bo sam wniosek jest prosty, a jego wypełnienie nie powinno sprawiać żadnych problemów. Gdyby jednak ktoś popełnił błąd, np. źle wpisał dane wniosek nie zostanie odrzucony, a poprawiony podczas rozmowy z urzędnikiem na dalszym etapie całej procedury.

Wyrok sądu za wycięcie lasu

Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości możemy skontaktować się z Wydziałem Dotacji BOPiPK dzwoniąc na infolinię pod nr tel. 22 325 96 06 lub pisząc na adres: dotacje.bopipk@um.warszawa.pl. Tam można uzyskać informacje dotyczące programu, jak i rzekomego pośrednika. Można też przekazać jego namiary. W ramach programu można uzyskać 90 proc. zwrotu poniesionych kosztów za wymianę starego pieca. Do końca 2020 r. było to 100 proc. Wciąż jest to jednak duża ulga i wsparcie dla gospodarstw.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Tylko 1 na 100 osób zdobędzie maksa. Czy to będziesz ty?

Pytanie 1 z 10
Kto jest autorem słynnej książki "Gra w klasy"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE