Oszpecone wiaty i zamazane rozkłady jazdy. "Pseudo graffiti to zwykły wandalizm"

2020-02-18 20:20 AGO
Zarząd Oczyszczania Miasta prosi mieszkańców o pomoc
Autor: Facebook/Zarząd Oczyszczania Miasta

Zarząd Oczyszczania Miasta publikuje szokujące zdjęcia i prosi mieszkańców o pomoc. Wiele przystanków autobusowych zostało zniszczonych przez miłośników sztuki ulicznej. Jednak jak podkreśla instytucja - pseudo graffiti to zwykły wandalizm. I patrząc na załączone zdjęcie, trudno się z tym nie zgodzić.

Zamazane rozkłady jazdy utrudniają pasażerom odczytanie godziny przyjazdu autobusu, a kolorowe wiaty nie wyglądają estetycznie. Być może autorzy tych dzieł chcieli w ten sposób przedstawić swoją wizję sztuki. Zupełnie inny gust mają jednak pracownicy Zarządu Oczyszczania Miasta, którzy opublikowali w mediach społecznościowych wpis, w którym proszą o pomoc mieszkańców stolicy. - Co pomazana wiata ma współnego ze street artem? Nic. bo pseudo graffiti to zwykły wandalizm. Widzisz oszpecone wiaty i nieczytelne rozkłady - zgłoś to do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115, bo #czystaWarszawaWspólnaSprawa - czytamy.

Miejskie Centrum Kontaktu

Zgłosić niepokojącą sytuacje można zgłosić pod numerem 19115. Miejskie Centrum Kontaktu działa całodobowo przez siedem dni w tygodniu. Można także wysłać zgłoszenia za pomocą bezpłatnej aplikacji mobilnej Warszawa 19115 lub mailowo pod adres: kontakt@um.warszawa.pl.