Ośrodek Inflacka wyremontowany! Jakie atrakcje czekają?

i

Autor: facebook/wiceprezydentrenatakaznowska

Ośrodek Inflacka wyremontowany! Jakie atrakcje czekają?

2022-05-19 19:29

Baseny na Muranowie co roku przyciągają wielu warszawiaków. Po poprzednich wakacjach ośrodek został zamknięty i poddany renowacji. Zmieniło się wiele, a szczegóły zmian poznacie w dalszej części artykułu.

Nowości przy Inflanckiej

Wykonawca najpierw rozebrał i wyburzył dotychczasowy basen zewnętrzny. Prace trwały od września. Teraz są już na ukończeniu. W wyremontowanym kompleksie na warszawiaków czekają między innymi: basen o długości 25-metrów uzupełniony o część rekreacyjną ze zjeżdżalnią i dodatkowymi atrakcjami wodnymi, jak gejzery czy masaże. Powstały także boiska do gry w piłkę plażową. To jednak nie wszystko. Wydzielona została również strefa dla food trucków. Udogodnienia, jak specjalne rampy, czekają na osoby z niepełnosprawnością. Zmieniło się również otoczenie basenu. Teren został na nowo ogrodzony, położono chodniki, zamontowano nowoczesne nagłośnienie, monitoring czy system nawadniania terenów zielonych oraz przygotowano piaszczystą i trawiastą plażę.

- Bardzo się cieszę, że przebudowa basenów przebiegła zgodnie z planem i niebawem się zakończy, a warszawiacy już za kilka tygodni będą mogli korzystać z tej sportowo-wypoczynkowej przestrzeni w centrum Warszawy. Nowa infrastruktura wygląda naprawdę imponująco i już teraz zachęcam państwa do spędzenia aktywnie czasu w Ośrodku Inflancka w upalne dni - powiedziała wiceprezydent Warszawy, Renata Kaznowska.

To nie pierwsza modernizacja Ośrodka Inflancka. Wcześniej wyremontowano i zbudowano między innymi: 50-metrową zjeżdżalnię i trzy brodziki, zespół pomieszczeń sanitarno-rekreacyjnych, strefę gastronomiczną i depozytową czy taras widokowy - informuje ratusz.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Express Biedrzyckiej 19.05 (płk Maciej Matysiak, Władysław Kosiniak-Kamysz, prof. Marcin Matczak) Sedno Sprawy: Beata Szydło

Co to za piosenka? Rozpoznaj piosenki po emotkach!

Pytanie 1 z 10
Jaki tytuł ma ta piosenka?
Jaka to piosenka?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE