Osadzone z Grochowa szyją "Czapki od serca". Trafią do dzieci z oddziałów onkologicznych

2021-04-19 21:29
Osadzone z Grochowa szyją Czapki od serca. Trafią do dzieci z oddziałów onkologicznych
Autor: Facebook/Areszt Śledczy w Warszawie Grochowie Osadzone z Grochowa szyją "Czapki od serca". Trafią do dzieci z oddziałów onkologicznych

Rusza kolejna edycja akcji "Czapki od serca". To projekt, w którym wolontariusze Fundacji Ronalda McDonalda szyją czapki dla dzieci z oddziałów onkologicznych. Dołączyli do nich wyjątkowi pomocnicy, bo szyć czapki nauczyły się także osadzone z aresztu na warszawskim Grochowie.

Osadzone w areszcie na warszawskim Grochowie szyją czapki dla dzieci z oddziałów onkologicznych - to kolejna edycja akcji "Czapki od serca". Do fundacji Ronalda McDonalda zgłosiła się ppor. Ewa Smolińska - i tak rozpoczęła się współpraca z osadzonymi.

Najpierw powstał film instruktażowy, z którego osadzone nauczyły się szydełkować. - Nasza czapka jest dziergana. Używamy do tego szydełka i włóczki. Nie jest to trudne, ale wymaga cierpliwości - tłumaczy Paulina Grabarczyk, autorka instrukcji. Przy pomocy pracowników aresztu udało się uruchomić "małą produkcję". - Przywoziłem włóczkę, która została prześwietlana. Później Ewa rozdawała włóczkę osadzonym w celach. A później, po tygodniu przyjeżdżałem i odbierałem gotowe paczki z czapkami - tłumaczy koordynator projektu, Krzysztof Daniluk.

Czytaj także: Najstarszy restaurator w Warszawie sprzedaje mieszkanie, by ratować Radio Cafe. Pomóżmy! [ZRZUTKA]

Przy poprzedniej edycji akcji czapki trafiły do trzech szpitali. Były to: Szpital Pediatryczny WUM, Instytut Matki i Dziecka oraz Centrum Zdrowia Dziecka. Przygotowano pakiety dla mamy i małego pacjenta - jedną większą czapkę i drugą mniejszą.

- W tym roku obdarujemy osiem oddziałów onkologicznych w całej Polsce. Dlatego ruszamy właśnie teraz, ponieważ potrzebujemy wydziergać ponad tysiąc czapek - dodaje Daniluk.

Finał akcji zaplanowano na październik.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Wiewiórki w Łazienkach Królewskich
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE