Orszak Trzech Króli

i

Autor: MAREK ZIELINSKI / SUPER EXPRESS

Orszak Trzech Króli przyniesie poważne zmiany w ruchu

2023-01-05 18:24

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Warszawy już 6 grudnia. Uroczysty pochód spowoduje znacznie zmiany w ruchu, z którymi warto wcześniej się zapoznać. Które części miasta zostaną w tym momencie zamknięte?

Orszak Trzech Króli w Warszawie to wydarzenie piękne, kolorowe i nieco utrudniające życie mieszkańców. Chociaż jego przejście zaplanowane jest na dzień świąteczny, to niektórym mieszkańcom stolicy może pokrzyżować plany. Jakie ograniczenia w ruchu czekają nas z jego powodu?

Czytaj także: Orszak Trzech Króli 2023. Warszawa również będzie świętowała, znamy szczegóły pochodu

Orszak Trzech Króli w Warszawie - zmiany w ruchu

Tradycyjny Orszak Trzech Króli przejdzie śródmiejskimi ulicami w piątek, 6 stycznia. W związku z wydarzeniem, od godz. 11:30 do 13:00, będzie zamknięty dla ruchu fragment ul. Królewskiej oraz placu Piłsudskiego. W czasie przedłużonego weekendu Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat ponownie staną się deptakiem.

Jak będzie wyglądał konkretny przebieg wydarzenia? Tradycyjna warszawska procesja wyruszy z placu Zamkowego o godz. 12:00. Uczestnicy przejdą Krakowskim Przedmieściem, a następnie skręcą w ul. Królewską, by dotrzeć do placu Piłsudskiego. Z tego powodu od 11:30 do 13:00 należy spodziewać się zamknięcia: 

  • ul. Królewskiej – na odcinku od Krakowskiego Przedmieścia do pl. Piłsudskiego,
  • pl. Piłsudskiego – od Królewskiej do Ossolińskich.

Osoby podróżujące ul. Królewską dojadą wyłącznie do Pasażu Niżyńskiego, a z ul. Wierzbowej będzie można pojechać do ul. Focha. 6 stycznia 2023 roku z parkowania zostaną wyłączone również miejsca postojowe na ul. Królewskiej – od Krakowskiego Przedmieścia do placu Piłsudskiego.

W przypadku braku możliwości przejazdu w rejonie placu, autobusy linii 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518 będą kierowane na trasy objazdowe przebiegające przez ulicę Marszałkowską, w kierunku pl. Bankowego.

Krakowskie Przedmieście po raz ostatni tej zimy będzie deptakiem

W wielu istotnych dla miast i jego mieszkańców sytuacjach, Krakowskie Przedmieście staje się deptakiem. Tak też będzie w styczniowy długi weekend. Od piątku do niedzieli, 6-8 stycznia, Trakt Królewski – od palmy na rondzie de Gaulle’a do placu Zamkowego – znów będzie pełnił rolę spacerową.

Ulice zostaną wyłączone z ruchu samochodowego, ale dopuszczony będzie ruch rowerów. Objazdami kursować będą autobusy linii 106, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518 i N44. W tym sezonie zimowym jest to ostatni raz, kiedy Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat staną się deptakiem. Warto jednak zaznaczyć, że świąteczne, świetlne ozdoby będzie można jednak podziwiać znacznie dłużej, do pierwszych dni lutego. Więc nie musimy się spieszyć z nadrabianiem tej atrakcji.

Orszak Trzech Króli w Szczecinie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE