Karetka Meditrans

i

Autor: Wikimedia Commons / Wistula

Ogromny wzrost rachunków w warszawskim pogotowiu. Samo paliwo droższe o ponad 40 proc.

2022-08-26 9:43

To będą ciężkie miesiące dla warszawskiego pogotowia. Jego również nie omija bowiem wysoka inflacja. Tylko za samo paliwo w porównaniu do ubiegłego roku Meditrans płaci ponad 40 proc. więcej - a to oczywiście nie jedyny koszt, jaki musi ponosić.

Warszawskie pogotowie ratunkowe z gigantycznymi wydatkami

Tylko samym ratownikom, na mocy lipcowej ustawy, która podwyższała pensje niektórym pracownikom służby zdrowia, Meditrans podniósł wynagrodzenia o 30 proc. - Dramatyczny wzrost kosztów funkcjonowania zespołów państwowego ratownictwa medycznego od lutego bieżącego roku w stosunku do ubiegłego roku dosłownie dewastuje nasz budżet - mówi Piotr Owczarski, rzecznik warszawskiego pogotowia.

- Koszty zakupu paliwa wzrosły aż o 42 proc., koszty zakupu energii aż o 54 proc., a zakupu leków i materiałów medycznych wzrosły o 20 proc. - dodaje.

Czytaj również: Poważne prace w centrum, nie przejedziesz przez rondo de Gaulle’a. To nie koniec zmian

A ceny jeszcze mogą pójść w górę. - Wzrost tych kosztów, czyli zakupu leków i materiałów medycznych, nie obrazuje faktycznego wzrostu cen ich zakupu, bo część umów przetargowych była zawierana jeszcze w ubiegłym roku - zaznacza rzecznik.

Jak słyszymy w urzędzie wojewódzkim, do warszawskiego pogotowia na dniach powinny trafić dodatkowe pieniądze. - W tym roku została już zrealizowana podwyżka stawki za dobokaretkę o 4,5 proc., a obecnie przygotowywana jest kolejna o 13,1 proc. - mówi nam Ewa Filipowicz, rzeczniczka wojewody mazowieckiego.

To jednak, jak zaznacza warszawskie pogotowie, nie zaspokoi ich potrzeb.

Zadbaj o uszy na urlopie. Prof. Skarżyński radzi jak uniknąć chorób

W jakim mieście powinieneś żyć?

Pytanie 1 z 8
Jak najchętniej spędzasz wolny czas?

ZOBACZ TAKŻE

  1. Nie "pięciu rogów", a Poli Negri. Warszawa ma nowy plac, jutro potańcówka
  2. Autobusy nie przyjeżdżają, bo brakuje kierowców
  3. Ceny w warszawskich taksówkach pójdą w górę? Radni zdecydowali
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE