Ogromna kolejka do szczepień. Niektórzy czekali od 3 rano! [GALERIA, WIDEO]

2021-05-01 11:05 alg

Będziemy stawać na głowie by udało się zaszczepić jeszcze więcej chętnych- zapowiada wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł i... dołącza do zespołów medycznych, które będą szczepić chętnych zgromadzonych w kolejce do mobilnego punktu szczepień na placu Bankowym. Władze zapowiadają że w puli szczepionek na dziś jest około 1000 dawek.

Mobilny punkt szczepień na pl bankowym w Warszawie

Frekwencja przerosła oczekiwania- chętni by przyjąć preparat Johnson&Johnson bez wcześniejszej rejestracji stali w kolejce na placu Bankowym nawet od 3 rano.

"Ludzie którzy przyszli tu i gromadzą się od wczesnych godzin porannych pokazują, że warto się szczepić. I cieszę się, że uda się ich zaszczepić tak wielu w dniu dzisiejszym"- mówił przed rozpoczęciem szczepien wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Dodał, że pula szczepionek na majówkę to około 2,5 tysiąca sztuk preparatu Johnson&Johnson. Dziś może udać się zaszczepić nawet tysiąc osób- choć wojewoda ma nadzieję że będzie ich więcej, dlatego sam dołączył do zespołu szczepiącego.

Mobilny punkt szczepień na pl bankowym w Warszawie

"Każdy pacjent przed przyjęciem preparatu musi wypełnić ankietę i mieć zmierzoną temperaturę i dopiero później trafia do nas. Apelujemy o dyscyplinę, bo im sprawniej będzie to wszystko przebiegać, tym więcej osób uda się zaszczepić" - mówił dr Łukasz Durajski, który szczepi dziś na placu Bankowym.

Zaszczepić się w mobilnym punkcie mogą osoby posiadające e-skierowanie. Wg roczników otrzymują je kolejne roczniki wg rządowego harmonogramu oraz 30-latkowie, którzy wypełnili zimą internetowy formularz.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!