Druga linia metra

i

Autor: Metro Warszawskie (FB)

Od połowy lipca pojedziemy metrem na Bemowo i Ulrychów!

2022-03-24 19:24

Ruszyły jazdy testowe na budowanym odcinku metra M2. Prawdopodobnie do połowy lipca uda się dokończyć prace na stacjach i uzyskać pozwolenie na ich użytkowanie. Dzięki wydłużeniu linii M2 mieszkańcy dzielnicy Bemowo będą mogli dojechać do centrum Warszawy nawet w 12 minut!

Na otwarcie będzie trzeba jeszcze poczekać parę miesięcy. Na razie trwają jazdy testowe. Pociągi poruszają się między torami odstawczymi za stacją Ks. Janusza a komorą odstawczą za stacją Bemowo. W trakcie prób kontroluje się poprawność działania wszystkich urządzeń, które znajdują się w nowych tunelach i na stacjach. Równolegle do jazd testowych są prowadzone prace wykończeniowe na stacjach Bemowo i Ulrychów.

- Wielkimi krokami zbliżamy się do otwarcia bemowskiego odcinka metra. Miejmy nadzieję, że pociągi będą mogły ruszyć w lipcu, a może odrobinkę wcześniej - mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m. st. Warszawa. - Stacje Ulrychów i Bemowo są właściwie gotowe, kończą się prace przy wyjściach z metra. Oczywiście trwa też testowanie. Ten etap budowy jest finansowany ze środków z Unii Europejskiej. Jego wartość to 3,5 mld zł, z tego dofinansowanie UE wyniosło blisko 2 mld.

Teraz trwają prace nad wszystkim, co gwarantuje bezpieczeństwo w przejazdach. - My to w swoim żargonie nazywamy, że pracujemy teraz "na cienkich przewodach", czyli robimy wszystkie instalacje, których pasażer nie widzi, ale są niezwykle istotne dla sprawnego i bezpiecznego prowadzenia ruchu - mówi Jerzy Lejk, prezes Metra Warszawskiego. - Toczą się też odbiory straży pożarnej.

 Koszt wybudowania stacji Ulrychów i Bemowo opiewa na ponad 959 milionów złotych.​

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Znasz warszawskie metro jak własną kieszeń? Mniej niż 5 punktów to wstyd!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Ile linii metra znajduje się w Warszawie?
Metro wykosi autobusy z Bemowa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE