Od marca bez Veturilo w Warszawie? Zabrakło pieniędzy w budżecie miejskim

2020-10-01 16:49
Od marca bez Veturilo w Warszawie?
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Od marca bez Veturilo w Warszawie?

Zła wiadomość dla fanów rowerów miejskich! To może być ostatni sezon Veturilo w stolicy. Na projekt zabrakło pieniędzy w budżecie miasta, więc przetarg ponownie przełożono - na początek przyszłego roku. Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

dr Paweł Grzesiowski: Kwestionowanie epidemii skończy się tragedią

Nie ma pieniędzy na Veturilo

Umowa na system Veturilo dobiega końca, a plany na zdobycie nowego operatora zostały pokrzyżowane przez pandemię.Wprawdzie udało się znaleźć firmę, która dostarczy nowe rowery, ale nie udało się znaleźć dodatkowych pieniędzy w budżeciemiasta.

- Mamy bardzo ciężką sytuację finansową miasta. Mowa była o dość dużej kwocie, którą trzeba by było dosypać do budżetu tego systemu, żeby móc rozstrzygnąć przetarg. I miasto zadecydowało, że w tej chwili nie jest w stanie takiej kwoty wygospodarować - tłumaczy Mikołaj Pieńkos z Zarządu Dróg Miejskich.

Czytaj także: Czarne chmury nad Veturilo: Brakuje 40 milionów. To koniec rowerów miejskich w Warszawie?

Dlatego przetarg na kilkuletnią współpracę został przełożony na początek przyszłego roku. -Mamy nadzieję, że te niekorzystne oferty są spowodowane tą niecodzienną sytuacją na rynku. Liczymy na to, że w przyszłym roku oferty będą korzystniejsze - dodaje Pieńkos.

Czytaj także: Operator Veturilo z gigantycznymi problemami. Rowery miejskie znikną z ulicy przez koronawirusa?

Nie będzie rowerów miejskich od marca?

Wiadomo już, że w tym roku nie uda się podpisać umowy długoterminowej na nowego operatora Veturilo. Miasto pracuje jednak nad rozwiązaniem awaryjnym. Chce znaleźć operatora na najbliższy rok. Miałby dostarczyć rowery już w marcu - czyli na początku sezonu rowerowego. Nie wiadomo jednak, czy uda się znaleźć chętnych. Miasto wciąż czeka na oferty.

- Jeżeli nie uda się podpisać umowy z nowym operatorem to jest takie ryzyko, że roweru miejskiego nie będzie od 1 marca jest. Faktycznie jest takie ryzyko, ale staramy się, żeby do tego nie doszło - tłumaczy Mikołaj Pieńkos.

Czytaj także: Koronawirus w Warszawie: Rowery miejskie do dezynfekcji! [VETURILO]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE