Od niedzieli 2 kwietnia kolejne zmiany przy budowie tramwaju na Wilanów. Utrudnienia dotyczą kilku ulic w Warszawie

i

Autor: Archiwum serwisu Od niedzieli 2 kwietnia kolejne zmiany przy budowie tramwaju na Wilanów. Utrudnienia dotyczą kilku ulic w Warszawie

Utrudnienia w ruchu

Od 2 kwietnia zmiany przy budowie tramwaju na Wilanów w Warszawie. Sprawdź utrudnienia w ruchu

2023-04-01 8:59

Od niedzieli 2 kwietnia mieszkańców Warszawy czekają kolejne utrudnienia związane z budową tramwaju na Wilanów. Zmiany dotyczyć będą ulicy Belwederskiej, Spacerowej, Parkowej i Gagarina. W dalszej części artykułu znajdziesz wszystkie potrzebne informacje.

Budowa tramwaju na Wilanów w Warszawie

To nie koniec utrudnień w ruchu związanymi z budową tramwaju na Wilanów. Mieszkańców Warszawy czekają kolejne utrudnienia. Miasto informuje, że zmiany w ruchu obowiązywać będą do początku maja.

Warszawa. Utrudnienia w ruchu

Od niedzieli 2 kwietnia wschodnia jezdnia ul. Belwederskiej zostanie wyłączona z ruchu – od ul. Sułkowickiej do Parkowej. Kierowcy jadący w stronę centrum, podobnie jak na wcześniejszym odcinku ul. Belwederskiej, będą poruszali się jezdnią zachodnią, którą będą dzielili z podróżującymi w kierunku Wilanowa. Na właściwą jezdnię wrócą przed ul. Lądową.

Kierujący się do centrum na skrzyżowaniu ze Spacerową i Gagarina będą mieli do dyspozycji lewoskręt oraz pas do jazdy prosto lub w prawo. Za skrzyżowaniem pojadą już jednym pasem ruchu.

Kierowcy udający się w stronę Wilanowa na skrzyżowaniu z jednego pasa będą mogli pojechać w lewo, a z drugiego prosto lub w prawo. Za skrzyżowaniem – dla zmierzających na południe – zarezerwowano jeden pas ruchu. Kolejny zyskają za ulicą Grottgera.

Wyjazd z drogi łączącej ulicę Belwederską z Parkową oraz z ul. Lądowej będzie możliwy na Belwederską wyłącznie w prawo. Jadący w dół nadal będą mogli skręcić z Belwederskiej – w lewo w ul. Lądową.

Zamknięte zostanie połączenie ul. Parkowej z Gagarina – na tej pierwszej wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy. Po stronie Łazienek Królewskich obowiązywać będzie zakaz parkowania, także na wyznaczonych miejscach postojowych.

Na ul. Spacerowej do już obowiązujących ograniczeń dodane zostanie wyłączenie z ruchu skrajnego prawego pasa w kierunku Belwederskiej. Zostanie on wygrodzony od ul. Zajączkowskiej. Kierowcy na skrzyżowaniu z Belwederską i Gagarina będą mogli skorzystać z prawoskrętu lub jednego pasa do jazdy prosto. Pod górę, w stronę Puławskiej, pojadą jednym pasem.

Drogowcy zajmą także północną jezdnię Gagarina na skrzyżowaniu z ul. Belwederską i Spacerową. Cały ruch będzie się tu już odbywał jezdnią południową. Na samym skrzyżowaniu dostępny będzie lewoskręt w Belwederską w stronę Wilanowa oraz pas do jazdy prosto w Spacerową lub w prawo do centrum. W stronę Czerniakowskiej kierowcy będą się poruszać jednym pasem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE