Od 1 czerwca ruszają połączenia lotnicze! Gdzie możemy polecieć? Jakie zasady obowiązują w samolocie?

2020-05-22 9:33 A.D.
Od 1 czerwca ruszają połączenia lotnicze! Gdzie możemy polecieć? Jakie zasady obowiązują w samolocie?
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Od 1 czerwca ruszają połączenia lotnicze? Taką informacją podzielił się wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała. Zakaz w międzynarodowym pasażerskim ruchu lotniczym ma obowiązywać wstępnie do 6 czerwca. Aktualnie obowiązujące rozporządzenie Rady Ministrów z 8 maja 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym straci moc z końcem dnia 23.05.2020. Przeczytajcie więcej na ESKA.pl Warszawa!

Od 1 czerwca ruszają połączenia lotnicze! Gdzie możemy polecieć? Jakie zasady obowiązują w samolocie? Przez epidemię koronawirusa na świecie, Lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie zanotowało gigantyczny spadek liczby obsługiwanych podróżnych. W porównaniu do poprzedniego roku i analogicznego okresu, to nawet ponad 99 procent. Już niebawem będziemy mogli przemieszczać się również samolotem - na początku tylko na terenie naszego kraju.

- Wszystko wskazuje na to, że od 1 czerwca wznowimy połączenia w ruchu krajowym. Jutro przedstawimy komunikat, co do tych obostrzeń, czy zasad bezpieczeństwa. (...) Dużo się zmieni - będziemy musieli wprowadzić dodatkowe procedury w stosunku do tego, co było przed epidemią, żeby to bezpieczeństwo zapewnić - powiedział w piątek wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała w TVP1.

Od 1 czerwca ruszają połączenia lotnicze! Jakie zasady obowiązują w samolocie?

Zasady bezpieczeństwa będą obejmowały między innymi: 

  • kontrolę temperatury pasażera,
  • obowiązek zachowania odpowiedniego dystansu pomiędzy podróżnymi,
  • bezwzględny obowiązek noszenia maseczek przez podróżnych,
  • wyposażenie pracowników lotniska w odpowiednie środki ochrony.

Więcej szczegółów mamy poznać w sobotę 23 maja.

Koronawirus w Polsce - mamy za sobą najgorsze?

Jak poinformowało w piątek rano Ministerstwo Zdrowia, wyzdrowiało już 8 731 pacjentów, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. Z powodu covid-19 w szpitalach przebywa 2 261 chorych, a kwarantanną objęto 77 768 osób. Z kolei nadzorem sanitarno-epidemiologicznym – jak podał resort – objęto 19 500 tys. osób. 

Przy tych ulicach w Warszawie znajduje się najwięcej restauracji

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.