Ochota: trzech bandytów uciekało policji - ujęci po pościgu, jak z filmu akcji!

2021-12-08 8:40
Policja
Autor: pixabay.com Policja

Policjanci z warszawskiej Ochoty zatrzymali trzech podejrzanych o rozbój z użyciem noża - poinformował PAP rzecznik Komendy Rejonowej Policji Warszawa III podkom. Karol Cebula. Sprawcy zabrali pokrzywdzonemu elektronikę wartą kilka tysięcy złotych.

Sterroryzowali ofiarę nożem i uciekli z łupem

Do napaści doszło na początku grudnia na warszawskiej Ochocie. "Funkcjonariusze patrolując dzielnice, otrzymali informację o sprawcach rozboju przy ul. Bobrowskiego, którzy przemieszczają się samochodem renault należącym do jednej z wypożyczalni. Z informacji wynikało również, iż osoby te mogą posiadać przy sobie niebezpieczne narzędzia" - podkreślił podkomisarz Karol Cebula. Według ustaleń śledczych, trzech mężczyzn dokonało rozboju z użyciem noża. Pokrzywdzonemu zabrali elektronikę wartą kilka tysięcy złotych. "Sprawdzając teren przyległy do miejsca rozboju policjanci zauważyli przy ul. Opaczewskiej samochód z włączonymi światłami awaryjnymi, który odpowiadał przekazanej informacji. Jak ustalili wywiadowcy, chwilę przed ich przyjazdem z zaparkowanego pojazdu wybiegło kilka osób w różnych kierunkach" - tłumaczył policjant.

Szukali kamperów, znaleźli arsenał broni. Szokujące odkrycie policjantów

Szaleńczy pościg za uciekinierami

Szukając sprawców rozboju policjanci przy ul. Skarżyńskiego zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na ich widok zaczęli uciekać. "Jeden z funkcjonariuszy pobiegł za nimi. Drugi pojechał radiowozem, aby przeciąć im drogę ucieczki. Do pościgu dołączyła kolejna załoga i przy ul. Architektów dogonili uciekających, którzy nie dawali za wygraną i stawiali czynny opór. Dopiero użycie gazu pieprzowego oraz siły fizycznej ostudziło ich zapędy" - przekazał.

Po zatrzymaniu dwóch mężczyzn policjanci zwalczający przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu rozpoczęli poszukiwania trzeciego. Śledczy ustalili miejsce, w którym miał się ukrywać ostatni ze sprawców. Jednak nie znaleźli go w mieszkaniu. Wpadł w ręce policjantów chwilę później na klatce schodowej.

Podejrzani usłyszeli zarzuty

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz przekazała PAP, że trzech podejrzanych usłyszało w prokuraturze zarzuty rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. Dodatkowo jeden z nich odpowie za posiadanie narkotyków. "Decyzją sądu wobec mężczyzn zastosowano środek zapobiegawczy w postaci aresztu na okres trzech miesięcy" - podkreśliła prokurator. Za zarzucane czyny może im grozić do 12 lat więzienia.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE