WARSZAWA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI POMNIK PIŁSUDSKIEGO

i

Autor: PAP/Mateusz Marek

Obchody Narodowego Święta Niepodległości z udziałem prezydenta

2022-11-11 10:55

Prezydent Duda wraz z przedstawicielami rządu bierze udział w oficjalnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Prezydent wręczył w Belwederze odznaczenia państwowe. W południe odbędą się uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza na Placu Piłsudskiego.

Prezydent złozył wieńce przed pomnikami Ojców Niepodległości

Prezydent Andrzej Duda w piątek w dniu Narodowego Święta Niepodległości złożył wieńce pod znajdującymi się przy trakcie Królewskim pomnikami Ojców Niepodległości. Prezydent składa wieńce pod pomnikami: Wincenta Witosa, Ignacego Jana Paderewskiego, Ignacego Daszyńskiego, Romana Dmowskiego, Wojciecha Korfantego i Józefa Piłsudskiego.

O godz. 9 Andrzej Duda wręczy w Belwederze odznaczenia państwowe z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Następnie, o godz. 10, prezydent wraz z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą oraz przebywającą z wizytą w Polsce litewską parą prezydencką Gitanasem Nausedą i Dianą Nausediene weźmie udział w uroczystej mszy za ojczyznę, która odprawiona zostanie w Świątyni Opatrzności Bożej. Mszy przewodniczył będzie metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

W południe odbędą się uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza na Placu Piłsudskiego, podczas których prezydent zabierze głos. "Można się spodziewać, że pan prezydent będzie mówił o tym, jak wysoka jest cena, którą czasem się płaci za niepodległość - tak, jak Polacy w 1918 roku i w latach późniejszych, tak, jak i Ukraińcy obecnie walczą o swoją niepodległość" - zapowiedział szef Gabinetu Prezydenta Paweł Szrot.

Podczas uroczystości na Placu Piłsudskiego zaplanowano również wystąpienie prezydenta Litwy Gitanasa Nausedy. Prezydenci Polski i Litwy złożą również wieńce na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza. Po uroczystościach Andrzej Duda złoży wieniec przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE