Warszawa

i

Autor: Canva

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Warszawie [KONCERTY, WYSTAWY]

2022-11-10 20:57

W ramach obchodów 104. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada w Warszawie organizowanych będzie wiele ciekawych wydarzeń. Na koncertach zagrają m.in. Roxie Węgiel oraz zespoły LemON, Enej, Zazula i IRA.

Wydarzenia kulturalne 11 listopada w Warszawie

Biuro Programu „Niepodległa” zaplanowało wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych w Warszawie z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Pierwsze wydarzenia związane z tym obchodami tego święta rozpoczną się już 10 listopada.

  • W Teatrze Polskim tego dnia zaplanowano koncert dla Niepodległej „… oczami duszy mojej” oraz premierę filmu VR pt. „Kino” odbywającą się w ramach projektu „Niepodległa w kadrze”.
  • Tego samego dnia Biuro Programu „Niepodległa” wraz z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku zapraszają o godz. 13.00 na debatę pt. „Różnorodna Niepodległa”. Zaproszeni goście dyskutować będą o nieoczywistych i mniej znanych trudnościach i wyzwaniach młodego państwa polskiego. Debatę będzie można obejrzeć na żywo lub dzięki transmisji online.

W dniu Narodowego Święta Niepodległości warto odwiedzić Krakowskie Przedmieście, które zamieni się w centrum obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu obejmie trzy przestrzenie zlokalizowane na dziedzińcach Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Akademii Sztuk Pięknych oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Odbędą się tam koncerty, animacje dla dzieci, spektakle, warsztaty tańców ludowych, parady orkiestr dętych i zespołów muzycznych.

  • Na Scenie Tańców Polskich na dziedzińcu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego odbędzie się wyjątkowy pokaz i warsztaty polskich tańców ludowych w ich najbardziej tradycyjnej i oryginalnej formie. Planowane są warsztaty tańców tradycyjnych z Wielkopolski, Mazowsza, Rzeszowszczyzny i Suwalszczyzny. Tancerze-animatorzy wprowadzą publiczność w podstawy kroków i ruchu tanecznego, umożliwiając wspólną zabawę. Mazurki, oberki, kujawiaki, chodzone, wiwaty, powolniaki, obyrtki, polki, krakowiaki i wiele innych tańców zabrzmi na żywo w wykonaniu doświadczonych Mistrzów, ale też uczniów i młodych adeptów rzemiosła.
  • Scena Dziecięca na dziedzińcu Akademii Sztuk Pięknych będzie miała trzy lokalizacje: w namiocie dziecięcym, w Pałacu Czapskich – siedzibie ASP oraz w Kordegardzie ASP – w bramie głównej przy Krakowskim Przedmieściu, w których na najmłodszych uczestników Festiwalu będą czekały spektakle teatralne, zajęcia muzyczne i koncerty, a także zróżnicowana oferta warsztatów edukacyjnych, plastycznych i historycznych.
  • Na Scenie Muzycznej na dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego zagrają polskie zespoły muzyczne m.in. Roxie Węgiel oraz zespoły LemON, Enej, Zazula i IRA. Ze względu na trwającą na Ukrainie wojnę, koncert rozpocznie się występem dwóch polsko-ukraińskich zespołów.

W samo południe 11 listopada po raz 5. odbędzie się kulminacja ogólnopolskiej kampanii społecznej „Do Hymnu”, w ramach, której uczestnicy wydarzenia wspólnie odśpiewają Polski hymn narodowy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE