O dziesięć minut szybciej dziewiątką! Szykują się zmiany w alei Waszyngtona

2021-01-12 15:07
O dziesięć minut szybciej dziewiątką! Szykują się zmiany w alei Waszyngtona
Autor: Pixabay

O dziesięć minut szybciej tramwajem! Tak ma być w alei Waszyngtona, gdzie skrzyżowania zostaną wyposażone w zieloną falę. W dalszej części tekstu przeczytasz o tym, gdzie można się jej spodziewać i ile kosztował projekt.

Oppo X 2021 z rozkładanym ekranem | ESKA XD - Mobmania #13

Zielona fala w alei Waszyngtona

Tramwaje pojadą szybciej! W alei Waszyngtona ma pojawić się specjalny system sterowania ruchem, który pozwoli pojazdom szynowym na priorytetowy przejazd. Takie rozwiązania pojawią się na skrzyżowaniach z:

  • Grenadierów,
  • Kinową,
  • Międzyborską,
  • Międzynarodową
  • i Saską.

- Gdy tramwaj dojeżdża do skrzyżowania, system z pomocą algorytmu, przełącza sygnalizację tak, by nie czekał on na zielone światło. Łączny czas przejazdu linii 9 między pętlami dzięki zielonej fali we Włochach, na Ochocie i na Pradze-Południe skróci się o około 10 minut  - mówi Maciej Dutkiewicz z Tramwajów Warszawskich

Czytaj także: Lokal na start za złotówkę? Jest pomysł wsparcia młodych przedsiębiorców!

Kiedy remont alei Waszyngtona?

Temat alei Waszyngtona jest znany stołecznym mieszkańcom, bo w planach jest przebudowa arterii. Ale jak przyznał rzecznik Tramwajów Warszawskich - to zupełnie inna inwestycja.

- Dodatkowe prace, jakie musimy wykonać to drobne korekty kilku sygnalizacji świetlnych, które już istnieją - mówi Maciej Dutkiewicz z Tramwajów Warszawskich

Na wprowadzenie nowego rozwiązania przedsiębiorstwo przeznaczyło 400 tysięcy złotych. Wykonawca będzie miał trzy miesiące na realizację projektu. Zielona fala docelowo ma działać na 75 proc. warszawskich skrzyżowań. 

Czytaj także: "Zostałem napadnięty, a policja mnie ukarała". Mieszkaniec Kobyłki złoży skargę na działania mundurowych

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Trening na schodach | ESKA XD - Fit vlog #13
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE