Sobieski Tower

i

Autor: materiały prasowe

Z Warszawy

Nowy wieżowiec w Warszawie coraz bliżej realizacji. Tak ma wyglądać Sobieski Tower

2023-09-21 22:03

Sobieski Tower może już wkrótce dopełnić stołeczny krajobraz. 130-metrowy wieżowiec, zaprojektowany wstępnie przez biuro JEMS Architekci, zajmie działkę w najbliższej okolicy placu Zawiszy. Na jakim etapie są obecnie prace przy inwestycji?

Sobieski Tower w Warszawie

Nowy wieżowiec w Warszawie, zgodnie z obecnymi planami, będzie wysoki na 130 metrów. Jego całkowita powierzchnia ma natomiast liczyć ponad 70 tys. m², z czego ponad 40 tys. m² zajmą biura. Wstępnym projektem budynku zajęła się pracownia JEMS Architekci, a za samą budowę będzie odpowiedzialna Grupa Ghelamco.

Sobieski Tower ma zająć działkę między Alejami Jerozolimskimi i ulicą Grójecką. Będzie więc umiejscowiony tuż przy pl. Zawiszy, co umożliwi sprawny dojazd dla wszystkich, którzy w przyszłości będą korzystać z budynku.

Na jakim etapie jest obecnie inwestycja? Zgodnie z medialnymi ustaleniami, na początku lipca Sobieski Towers Sp.z o.o. złożyła wniosek o pozwolenie na budowę "budynku biurowego z usługami, wielopoziomowym garażem podziemnym, zjazdami, dojściami, zagospodarowaniem i infrastrukturą techniczną". Wniosek jest obecnie w fazie rozpatrywania.

Zobaczcie, jak zgodnie z obecnymi planami ma wyglądać ukończony Sobieski Tower:

Zwężanie ulic na ścieżki rowerowe. Warszawa idzie tym tropem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE