Nowy rok = nowe linie. ZTM szykuje niespodziankę dla pasażerów

2022-01-07 20:20
Tylko w styczniu na ulice Warszawy wyjadą 4 nowe linie autobusowe
Autor: Ewa Sas

Cztery nowe linie autobusowe wyruszą na ulice miasta jeszcze w styczniu. Swoimi kursami skomunikują nowe osiedla na terenie Warszawy i na jej obrzeżach. Część nowych linii wystartuje już 10 stycznia. Jakie to linie?

Piękne iluminacje w Multimedialnym Parku Fontann w Warszawie

Nowe linie od 10 stycznia

Autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego przejadą przez Zawady, połączą Wawer z Wilanowem i Ursynowem, dojadą na Kępę Tarchomińską oraz do Pruszkowa.

Otwarty został nowy odcinek ulicy A. Branickiego, czyli połączenia Wilanowa i Ursynowa oraz ursynowski fragment Południowej Obwodnicy Warszawy. Nowe ulice umożliwiają uruchomienie linii autobusowych usprawniających komunikację pomiędzy Wawrem a Ursynowem i Ursynowem a Wilanowem.

Poniedziałek, 10 stycznia będzie pierwszym dniem kursowania autobusów całotygodniowej linii 263. To będzie autobus lokalny, jego trasa w dużej części będzie prowadziła przez Zawady i Miasteczko Wilanów aż na Stegny.

Kolejna nowa linia, 319 od 10 stycznia zapewni nowe poprzeczne połączenie pomiędzy przystankami kolejowymi Warszawa Miedzeszyn, Radość, Międzylesie a stacją metra Imielin. Obsłuży też w Wawrze nowe osiedla wzdłuż ulicy Przewodowej, a w Wilanowie znaczną część Miasteczka Wilanów. Będzie stanowić alternatywne, w stosunku do trasy przez Śródmieście, połączenie między Wawrem, Ursynowem i Wilanowem. Autobusy będą jeździły w dni powszednie w godzinach szczytu co 15 minut.

- To nowa linia, wykorzystująca powstanie południowej obwodnicy Warszawy - mówi Tomasz Kunert z Zarządu Transportu Miejskiego - To też jest spełnienie postulatu mieszkańców. Mieszkańcy Wawra chcieli mieć jeszcze dodatkowe połączenia z drugim brzegiem Wisły. Z kolei samorządowcy z Ursynowa i Wilanowa składali do nas wnioski w sprawie kolejnego połączenia tych dzielnic.

Następna nowa linia na komunikacyjnej mapie Warszawy będzie miała numer 333. Połączy Kępę Tarchomińską z liniami tramwajowymi oraz autobusowymi kursującymi z Winnicy i Nowodworów, a także ze Szkołą Podstawową Nr 342 przy ulicy Strumykowej. Autobusy linii 333 będą kursowały w dni powszednie w godzinach 6.00 – 20.00. Nie znany jest jednak jeszcze termin uruchomienia tej linii.- Czekamy na przebudowę infrastruktury, którą zajmuje się dzielnica Białołęka - mówi Tomasz Kunert.

Nie tylko po Warszawie

Już w dalszej części roku miasto planuje uruchomienie kolejnych linii - tym razem linii lokalnych w aglomeracji Warszawskiej. Zostaną uruchomione wspólnie z samorządami Otwocka, Józefowa i Wiązowny.

- Musimy podążać za rozwojem miasta i tam, gdzie pojawiają się mieszkańcy, czyli nasi pasażerowie, tam pojawia się też Warszawski Transport Publiczny - mówi Tomasz Kunert.

Jedna z linii ma połączyć Wiązowną z Józefowem, a trasa ma przebiegać wzdłuż linii kolejowej, co ułatwi mieszkańcom dostanie się do niej. Drugi autobus ma być linią kursującą między Otwockiem a Karczewem.

Kultowe samochody z lat 80. Pamiętasz ich nazwy?

Pytanie 1 z 5
Ferrari uważane za prawdziwą legendę. O jakim modelu mowa?
Ferrari F40

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE