Nowy projekt pl. Na Rozdrożu. Sprawdźcie, co się zmieni

2023-02-01 9:22

Jeszcze w 2019 roku miasto zebrało od mieszkańców uwagi na temat projektu nowego pl. Na Rozdrożu. Po uwzględnieniu uwag warszawiaków w projekcie ogłoszono przetarg, do którego zgłosiły się dwie firmy. Sprawdźcie, co się zmieni na placu.

Przebudowa pl. Na Rozdrożu

Planowana przebudowa placu ma obejmować budowę wind na przystanki autobusowe na Trasie Łazienkowskiej oraz przebudowę schodów i samych przystanków. Wybudowanie w tym miejscu wind będzie dużym ułatwieniem dla osób starszych, z niepełnosprawnościami, czy opiekunów z dziećmi. Obecnie dla tych grup osób zejście po schodach bywa problematyczne.

Kolejną zapowiadaną zmianą jest poszerzenie peronów i wyposażenie ich w więcej miejsc do siedzenia oraz wyższy, profilowany krawężnik, który ułatwi wsiadanie do autobusu.

Wyznaczone ma zostać również przejście dla pieszych po zachodniej stronie Al. Ujazdowskich, przez wlot ul. Koszykowej. Planowane jest również powiększenie przestrzeni dla pieszych poprzez likwidację powierzchni wyłączonych z ruchu i uporządkowanie ruchu rowerowego na placu – powstanie łącznik rowerowy po zachodniej stronie placu i droga dla rowerów łącząca plac z wiaduktami nad Agrykolą, które obecnie przebudowuje Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta. Wyznaczone zostanie też nowe przejście dla pieszych w osi al. Wyzwolenia. Oznacza to likwidację niewygodnych przejść podziemnych.Złożone oferty firmy Strabag oraz Warszawskiego Przedsiębiorstwa Mostowego Mosty będą teraz przez nas analizowane. Po rozstrzygnięciu postępowania, wybrany wykonawca będzie miał rok na zrealizowanie prac.

Nowy pomnik w rejonie pl. Na Rozdrożu

Równolegle, w tym rejonie, ma powstać pomnik Bitwy Warszawskiej 1920 roku upamiętniający zwycięską walkę na przedpolach stolicy. Pomnik zostanie wybudowany w ramach rządowego programu „Niepodległa”. Obie inwestycje mają być realizowane w tym samym czasie, jednak miasto zapewnia, że dzięki stałemu kontaktowi z zarządzającymi programem, uda się je skoordynować.

„Boimy się smrodu, much i szczurów”. W Legionowie ma powstać stacja przeładunkowa odpadów komunalnych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE