Z Warszawy

Nowy komisariat policji w Warszawie. Dzielnicowi już przyjmują interesantów

2023-09-26 14:54

W piątek, 22 września oficjalnie otwarto nową siedzibę Rewiru Dzielnicowych Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Warszawa Białołęka przy ul. Ruskowy Bród - poinformował ratusz dzielnicy Białołęka. Urzędnicy podkreślili, że koszt inwestycji po stronie samorządu to prawie trzy i pół miliona złotych.

W nowo oddanym budynku przy ulicy Ruskowy Bród dzielnicowi już przyjmują interesantów. - W razie potrzeby będą realizować czynności z zakresu profilaktyki społecznej, a także przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Co ważne, rozwiążą konflikty sąsiedzkie i przeprowadzą wywiady środowiskowe. Ponadto będą realizować zadania związane ze ściganiem sprawców wykroczeń i mniejszych przestępstw - wyjaśnił ratusz.

Nowy komisariat w Warszawie

W dni powszednie policjanci będą pełnić służbę w godz. 8-21, w systemie dwuzmianowym. Dzielnicowi nie pełnią służby całodobowo. W sytuacjach nagłych lub zagrażających bezpośrednio życiu i zdrowiu należy korzystać z numeru alarmowego 112.

- Myślę, że najważniejsze w pracy policji to profesjonalizm i wyszkolenie. Wierzę, że w tym budynku będą pracować wyszkoleni i profesjonalni funkcjonariusze, dzięki którym unikniemy różnych sytuacji, które wzbudzają negatywny odbiór działań policji. Chodzi nam o to, aby każdy mieszkaniec czuł, że policja z szacunkiem i zaangażowaniem podchodzi do służby – powiedział zastępca prezydenta Tomasz Bratek.

Nowy budynek dla policji we wschodniej części Białołęki powstał naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 361 im. Papcia Chmiela.

- Białołęka to najdynamiczniej rozwijająca się część Warszawy. Szczególnie jej wschodnia część rozbudowuje się w szybkim tempie. Liczę, że dzięki naszej inwestycji poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców dzielnicy – podkreślił burmistrz Białołęki Grzegorz Kuca.

Trzaskowski podsumowuje pięć lat rządów w Warszawie. Prezydent mówi "Super Expressowi" z czego ma satysfakcję, a co się nie udało
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE