Buspas na Dolinie Służewieckiej

i

Autor: Janusz jakubowski flickr.com / um.warszawa.pl Janusz jakubowski flickr.com / um.warszawa.pl

Nowy buspas w Warszawie! Mieszkańcy dojadą szybciej co centrum

2021-12-29 17:24

Mieszkańcy południowych dzielnic stolicy dojadą szybciej do centrum. To dzięki buspasowi, który na początku roku powstanie w Alei Sikorskiego i na Dolinie Służewieckiej. Ruch na tej arterii jest dużo mniejszy od kiedy otwarto tunel Południowej Obwodnicy Warszawy.

Ważny punkt komunikacyjny

Dolina Służewiecka i Aleja Sikorskiego to istotne miejsce dla mieszkańców południowych dzielnic stolicy (Wilanów, Ursynów, Mokotów). Tą arterią podróżują najczęściej do pracy. To także ważne miejsce dla warszawskiej komunikacji miejskiej, bo przejeżdża tędy osiem linii autobusowych, co w godzinach szczytu oznacza około 40 autobusów na godzinę. Z tego względu buspas jest w tym miejscu bardzo potrzebny. Zostanie wyznaczony od ulicy Nowoursynowskiej do Alei Jana III Sobieskiego.

Poradnik Zdrowie: cienie i blaski social mediów

Dzięki tunelowi POW

Od kilku dni zdecydowanie mniej samochodów podróżuje Doliną Służewiecką i Aleją Sikorskiego. To efekt tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy, który został otwarty do użytku 20 grudnia. Wielu kierowców zaczęło wybierać właśnie to miejsce jako drogę do pracy oraz domu. To umożliwia powstanie buspasa na Dolinie Służewieckiej i Sikorskiego. - Przy tak dużym natężeniu, w dodatku zajmując jeden pas ruchu, zatory mogłyby rozlać się po okolicy, a autobusy nie wykorzystałyby potencjału buspasa. Teraz sytuacja jest inna i pozwala na przejazd komunikacji miejskiej bez konieczności stania w kolumnie aut osobowych - zaznacza Tomasz Kunert z Zarządu Transportu Miejskiego.

Ponadto przy Alei Sikorskiego powstaną dwa przystanki w pobliżu ulicy Bergamotki. Będą się zatrzymywały na nich autobusy linii 166 i 195.

Buspasy zostaną wytyczone już na początku 2022 roku. Termin zakończenia prac jest zależny od warunków pogodowych.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Co nas czeka w 2022 roku? Sprawdź, czy jesteś gotowy na rewolucyjne zmiany!

Pytanie 1 z 12
1. To będzie rok drożyzny. Ile, według prognoz ekspertów, ma wynieść w połowie roku inflacja?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE