Brakuje chętnych do nauki. Nowa podstawówka na Białołęce świeci pustkami [WIDEO]

2020-06-04 6:54 Alina Makarczuk
Szkoła Podstawowa nr 361 przy ulicy Ruskowy Bród
Autor: Alina Makarczuk Szkoła Podstawowa nr 361 przy ulicy Ruskowy Bród

Kończy się budowa jednej z największych szkół na Zielonej Białołęce! Zaledwie garstka rodziców zgłosiła tam swoje dzieci. Prace się kończą, dyrekcja uzupełnia kadrę, a zapisy dzieciaków do zerówek i pierwszych klas trwają! Tylko chętnych do nauki brak... Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Powstaje super nowoczesna podstawówka na Zielonej Białołęce w Warszawie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Największa szkoła w dzielnicy

Przy ulicy Ruskowy Bród Kończy na Zielonej Białołęce powstaje jedna z największych szkół w dzielnicy! Po otwarciu we wrześniu placówka będzie w stanie przyjąć nawet tysiąc uczniów! Póki co z rekrutacją nie jest łatwo, ale urzędnicy nie mają obaw. - To jest inwestycja na lata. Szkoła się bardzo szybko zapełni, jestem o tym przekona. Jest piękna, nowoczesna. Zachęcamy do zapisów. Na pewno nauka będzie na jedną zmianę - mówi rzecznik dzielnicy Marzena Gawkowska. Kompleks będzie się składał z kilku połączonych ze sobą budynków, a oprócz sal lekcyjnych będą też m.in.:

  • biblioteka,
  • sale sportowe,
  • duży plac zabaw,
  • szatnie,
  • jadalnia
  • sklepik
  • oraz radiowęzeł.

Czytaj także: Szkoły w nowym reżimie sanitarnym. Rozmawiamy z dyrektorką warszawskiej szkoły [WIDEO]

Strefa kiss&ride

Nad ulicą przerzucono też specjalną kładkę, która ułatwi dotarcie do boisk sportowych po drugiej stronie ulicy. Co ciekawe, jest też niespodzianka dla rodziców! Przed placówką będzie strefa kiss&ride! Czyli parking, gdzie rodzice będą mogli się zatrzymać i pożegnać się z dzieckiem przed lekcjami.

Brakuje chętnych do nauki

- Kompleks jest piękny, a zainteresowanie szkołą jest póki co nie wielkie, bo większe osiedla w tej części miasta dopiero powstają. Lokalizacja jest dość odległa, a więc niektórzy będą mieli problem z dojazdem. Chociaż te osiedla wokół szybko się rozbudowują, jest tu dużo młodych rodzin, więc potomstwa na pewno przybędzie  - oceniają mieszkańcy.

Czytaj także: Którą szkołę w Warszawie wybrać? Najlepsze licea w Warszawie 2020 [RANKING]

Jak zapisać się do szkoły?

Zapisy potrwają do skutku. Aplikować do zerówek i pierwszych klas można elektronicznie, pisząc na adres sekretariat@sp361.edu.pl.