Scena na WOli

i

Autor: Wikimedia Commons

Nowi lokatorzy Sceny na Woli. Miejsce Teatru Dramatycznego zajmie Teatr Żydowski

2020-10-05 21:13

Po czterech latach tułaczki Teatr Żydowski w końcu będzie miał swoje miejsce w Warszawie. Będzie nim Scena na Woli. Teatr Dramatyczny, którego oddział się w tej chwili tu znajduje ma opuścić scenę przy Kasprzaka 22 do końca tego roku. Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Natalia Kawalec z The Voice Kids o nowej płycie, Cleo i udziale w Eurowizji

Teatr Żydowski z nową siedzibą!

Miasto odkupiło budynek przy Kasprzaka 22 na mocy prawa pierwokupu od banku. Po wyprowadzce Teatru Dramatycznego zostanie wyremontowany. - Remont jest konieczny. Przybudówka ma jeszcze stary azbest - mówi Karolina Gałecka z urzędu miasta. Po zakończonym remoncie tutaj siedzibę będzie miał Teatr Żydowski.

Czytaj także: Tu znajdziesz najpiękniejsze dynie świata! Dyniowe farmy w Warszawie i nie tylko...

Teatr Dramatyczny w całości przeniesie się do swojego rodzimego miejsca - Pałacu Kultury i Nauki. - Pod kątem logistycznym jest to dobre rozwiązanie - uważa Karolina Gałecka z urzędu miasta  i dodaje, że wszystkie biura będą w jednym miejscu. W PKiNie mieszczą się obecnie dwie sceny Dramatycznego.

Cztery lata tułaczki

Teatr Żydowski swoją scenę na Placu Grzybowskim stracił w 2016 roku. W międzyczasie planowano go przenieść do kamienicy na Próżnej - bezskutecznie. Od jakiegoś czasu administracja wynajmuje pomieszczenia przy ulicy Senatorskiej. O planowanej lokalizacji w Scenie na Woli mówią "to będzie nasz dom". Planowo w tym miejscu dobudowana zostanie też mała scena.

Czytaj także: "Urlop psacierzyński": Popularna firma oferuje wolne na opiekę nad psem!

- Będziemy mieli swoje garderoby, swoje krzesła na widowni. Bo my już powoli zapominamy jak to wygląda... - przyznaje Gołda Tencer, dyrektorka Teatru Żydowskiego i dodaje, że jej zespół w ciągu ostatnich lat grał praktycznie we wszystkich dzielnicach Warszawy i za każdym razem musiał wynajmować powierzchnie za ogromne pieniądze.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE