Nowe respiratory i sprzęt do dezynfekcji. Mazowsze uruchomiło rezerwę kryzysową [KORONAWIRUS]

2020-03-25 17:17 STAN
Mazowsze uruchomiło rezerwę kryzysową
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

Mazowsze uruchomiło rezerwę kryzysową i zakupiło nowy sprzęt dla mazowieckich szpitali. To niezbędne kroki podjęte w ramach walki z koronawirusem. Na zakup m.in. respiratorów czy sprzętu do dezynfekcji przeznaczono ponad 10 mln zł. Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

W zeszłym tygodniu zarząd woj. mazowieckiego uruchomił rezerwę kryzysową. Dziś z tych pieniędzy udało się zrobić pierwsze zakupy.

- W pierwszej kolejności odbyły się poszukiwania na rynku sprzętu niezbędnego dla naszych mazowieckich szpitali - co niestety w obecnej sytuacji nie jest proste - mówi Marta Milewska, rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. - W sumie 10,5 mln zł z tej rezerwy przeznaczamy właśnie na doposażanie naszych mazowieckich placówek służby zdrowia. Nie jest to łatwe, ponieważ dziś zakupy tego typu sprzętu specjalistycznego to wyścig z czasem. Są jednak też dobre informacje. Dziś możemy powiedzieć, że uda się sfinalizować kolejne zakupy, m.in. respiratory dla Szpitala Mazowieckiego w Radomiu, ale także dla szpitala dziecięcego w Warszawie. Urządzenia do dezynfekcji również dla szpitala w Radomiu, a także ssaki medyczne dla szpitala w Płocku, czy komory izolacyjne dla Międzyleskiego Szpitala w Warszawie - dodaje Milewska.

To sprzęt, o który placówki wnioskowały w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Bieżące informacje dotyczące koronawirusa znajdziesz w naszej RELACJI LIVE

KoronawirusRaport: Warszawa 25.03 - komunikacja miejska

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.