Nowe przedszkole w Warszawie. Dotacja pomoże w budowie

2022-08-30 15:18

Samorząd dzielnicy Włochy przymierza się do budowy nowej placówki oświatowej. Przy ul. Krakowiaków powstanie przedszkole dla 150 dzieci. Właśnie podpisana została umowa na dotację w wysokości 2,3 mln zł, którą przekaże urząd marszałkowski województwa mazowieckiego.

Nowe warszawskie przedszkole powstanie przy ul. Krakowiaków, na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Materii i ul. Jakobinów. To inwestycja Urzędu Dzielnicy Włochy dofinansowana przez urząd marszałkowski.

Zbudują przedszkole przy Krakowiaków

We wtorek 30 sierpnia wicemarszałek mazowiecki Wiesław Raboszuk i burmistrz Jarosław Karcz podpisali umowę, zgodnie z którą lokalny samorząd otrzyma dodatkowe 2,3 mln zł. Ratusz dzielnicy Włochy planuje budynek dla 150 dzieci, na który składać się będzie sześć oddziałów po 25 dzieci. Moduł oddziałowy złożony będzie z sali zajęć, pomieszczenia sanitariatów oraz pomieszczenia gospodarczego.

Poza tym w budynku planowane są pomieszczenia administracyjne, socjalne, gospodarcze i technologiczne, sala gimnastyczna z zapleczem, sala terapii sensorycznej z zapleczem oraz gabinety logopedy, pielęgniarki i psychologa, tzw. blok żywieniowy wraz z kuchnią i jadalnią, a także szatnia i pomieszczenie na wózki. Samorząd dzielnicy miał zarezerwowane w budżecie 9 mln zł. Po podpisaniu umowy na dotację kwota urosła do 11,3 mln zł.

Budowa w przyszłym roku

12 sierpnia została zawarta umowa na wykonanie dokumentacji projektowej, która powinna być gotowa 31 stycznia 2023 roku. Następnie konieczne będzie uzyskanie pozwolenie na budowę i ogłoszenie przetargu na wyłonienie wykonawcy. Rozpoczęcie prac budowlanych ma nastąpić najpóźniej w czerwcu 2023 roku.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Nauczycieli brakuje, uczniów przybywa. Jest ich o 60 tys. więcej
  2. Najpiękniejsze balkony i ogródki Warszawy. Moc pomysłów i inspiracji
  3. Znęcał się nad rodziną. Miał w domu mały arsenał i narkotyki
Samoloty nad Warszawą
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE