Nowe przedszkole w Warszawie. Dotacja pomoże w budowie

Samorząd dzielnicy Włochy przymierza się do budowy nowej placówki oświatowej. Przy ul. Krakowiaków powstanie przedszkole dla 150 dzieci. Właśnie podpisana została umowa na dotację w wysokości 2,3 mln zł, którą przekaże urząd marszałkowski województwa mazowieckiego.

Nowe warszawskie przedszkole powstanie przy ul. Krakowiaków, na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Materii i ul. Jakobinów. To inwestycja Urzędu Dzielnicy Włochy dofinansowana przez urząd marszałkowski.

Zbudują przedszkole przy Krakowiaków

We wtorek 30 sierpnia wicemarszałek mazowiecki Wiesław Raboszuk i burmistrz Jarosław Karcz podpisali umowę, zgodnie z którą lokalny samorząd otrzyma dodatkowe 2,3 mln zł. Ratusz dzielnicy Włochy planuje budynek dla 150 dzieci, na który składać się będzie sześć oddziałów po 25 dzieci. Moduł oddziałowy złożony będzie z sali zajęć, pomieszczenia sanitariatów oraz pomieszczenia gospodarczego.

Poza tym w budynku planowane są pomieszczenia administracyjne, socjalne, gospodarcze i technologiczne, sala gimnastyczna z zapleczem, sala terapii sensorycznej z zapleczem oraz gabinety logopedy, pielęgniarki i psychologa, tzw. blok żywieniowy wraz z kuchnią i jadalnią, a także szatnia i pomieszczenie na wózki. Samorząd dzielnicy miał zarezerwowane w budżecie 9 mln zł. Po podpisaniu umowy na dotację kwota urosła do 11,3 mln zł.

Budowa w przyszłym roku

12 sierpnia została zawarta umowa na wykonanie dokumentacji projektowej, która powinna być gotowa 31 stycznia 2023 roku. Następnie konieczne będzie uzyskanie pozwolenie na budowę i ogłoszenie przetargu na wyłonienie wykonawcy. Rozpoczęcie prac budowlanych ma nastąpić najpóźniej w czerwcu 2023 roku.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Nauczycieli brakuje, uczniów przybywa. Jest ich o 60 tys. więcej
  2. Najpiękniejsze balkony i ogródki Warszawy. Moc pomysłów i inspiracji
  3. Znęcał się nad rodziną. Miał w domu mały arsenał i narkotyki
Samoloty nad Warszawą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE