Z Warszawy

Nowe przedszkole w Warszawie. Placówka przyjmie około 200 dzieci

2023-09-27 14:08

Budowa przedszkola przy ul. Burakowskiej zaczyna właśnie nabierać tempa - przekazali przedstawiciele władz Woli. Rozstrzygnięto już bowiem przetarg na wykonawcę wielobranżowej dokumentacji projektowej. Wkrótce dojdzie do podpisania umowy, a później ruszą zaawansowane prace.

- Właśnie rozstrzygnęliśmy przetarg, w ramach którego wybraliśmy wykonawcę, który sporządzi dla nas wielobranżową dokumentację projektową wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę. [...] Łącznie będzie kosztować to blisko 555 tys. zł, a przetarg wygrało konsorcjum z południowej Polski (firmy PSBA Przemysław Sokołowski Biuro Architektoniczne i INOONI Jakub Zygmunt - red.). Warto podkreślić, że zwycięzca najwięcej punktów w postępowaniu zyskał nie ceną, a jakością swojej oferty – przekazał Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.

Nowe przedszkole w Warszawie

Władze dzielnicy podkreślają, że cała inwestycja ma kosztować ok. 13,2 mln zł. Budynek będzie przede wszystkim nowoczesny i dostosowany do współczesnych potrzeb przy zachowaniu najwyższych standardów.

- Placówka będzie miała dwie kondygnacje i będzie liczyć prawie 2300 mkw powierzchni użytkowej. Będzie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a obok niej mają się mieścić place zabaw, parking oraz atrakcyjna zieleń – zaznaczył Krystian Wilk, radny z Woli.

Docelowo w przedszkolu funkcjonować ma osiem oddziałów. Placówka przyjmie ok. 200 dzieci i zatrudni ponad 40 pracowników.

Jak zaznaczyli samorządowcy z Woli, od momentu podpisania umowy wykonawca będzie miał 60 dni na "przedstawienie dzielnicy dwóch koncepcji architektonicznych, z których wybrana zostanie jedna".  - Następnie przed zwycięskim konsorcjum kilka miesięcy wytężonej pracy, bo wielobranżowa dokumentacja projektowa jest bardzo szczegółowa, obszerna, skomplikowana i zawiera wiele elementów. [...] Musi być przygotowana tak, aby móc rozpocząć prace w terenie chwilę po tym, jak inwestycja uzyska pozwolenie na budowę. Liczymy, że wszystko będzie gotowe w ciągu dwóch lat – zaznaczył burmistrz Strzałkowski.

Trzaskowski podsumowuje pięć lat rządów w Warszawie. Prezydent mówi "Super Expressowi" z czego ma satysfakcję, a co się nie udało
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE